Jump to content

Alexandros Reemless Cube 1400Lt


Alex piraeus

Recommended Posts

Οι φωτογραφίες μιλούν από μόνες τους.....τα λόγια είναι περιττά.. :bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

respect...απιστευτα χρωματα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλα σε εσενα τι να πω τωρα...!! :bigemo_harabe_net-82:

Αν δεν σε εβλεπα απο κοντα θα πιστευα οτι μενεις σε καμια αλλη χωρα!!

Μπραβο ρε αλεξ...πολυ μπροστα η ενυδρειαρα σου φιλε μου!

Παω να βαλω κολλυριο γιατι δακρυσα απο τα χρωματα :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη τραβα κανα σκορδο,γιατι παραλιγο να το χασω ολο το ενυδρειο...Εχασα τον αχιλλεα και εχω σκασει...

Link to comment
Share on other sites

:waaa::waaa::waaa::waaa::waaa: ....οχι ρε συ αλεξ!!!!!!!!!!

Απο τι ρε φιλε!!!!???εχω καταστεναχωρηθει για το ψαρι........ :waaa::waaa::waaa::waaa::waaa:

Το ενυδρειο οκ?κοραλια κτλ?

Ο "μεγαλος" τη γλυτωσε?

Πωωωω μου μαυρισες την καρδια με τον αχιλλεα...

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ γιατί τι έγινε?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πρωτοπω...

Δευτερα 28/10,γυριζω μετα απο μονοημερη το απογευμα,ειχε γινει διακοπη ρευματος,δεν λειτουργησε η ανεπιστροφη,εγινε σιφωνισμος,αδειο το ενυδρειομε 2 δαχτυλα νερο για 6 ωρες...500lt στο πατωμα,ετοιμο νερο μηδεν...Αδειασα ολα τα αλλα ενυδρεια δουλευα με κυκλοφορια μονο..

Τριτη 29/10 προγραμματισμενη διακοπη της ΔΕΗ 7:30 με 18:30 δεν μπορουσα ουτε αλατινα ετοιμασω στα καπακια..

Πεμπτη 31/10 βραχυκυκλωμα και διακοπη απο 00:30 την τεταρτη μεχρι τις 14:30 την πεμπτη...

Παρασκευη 1/11 βραχυκυκλωμα και διακοπη απο το βραδυ μεχρι το μεσημερι του σαββατου...Εκει πεθανε και ο αχιλλεας,αντεξε τοσες διακοπες καινα ζησει σε 2 δαχτυλα νερο...

Μετα ανακαλυψα μια ****κλεμα που ηταν κατω απο το ενυδρειο και ειχε βραχει απο την διακοπη της δευτερας και την εφτιαξα..Αλλα δυστυχως ειχα παθει ηδη την ζημια...

Απο τοτε αλλες 2 πτωσεις τασης και ρελε ανεξηγητες για κανα 8 ωρο η καθεμια..Αλλα εδω καιμερικες μερες τιποτα..

Ηταν να *****ει ο διας..Και συν τοις αλλοις χαλασε ο router που τσεκαρω το ενυδρειο με καμερα...

Τι αλλο πια να παθω....

Αααα εσπασε και ο ριακτορας των biopellet και τον κολλησα...

edit

σβηστηκαν κατι "γαλλικα" :-)

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε αλεξ!!!!

Ουτε σε ταινια φιλε μου αυτα μαζι! :waaa:

Αυτη η δεη την τελευταια εβδομαδα κανει ******ες σε ολες τις περιοχες. :bigemo_harabe_net-86:

Και τελικα?ειχες και αλλες απωλειες η' μονο τον αχιλλεα?

Πες μου οτι ολα τα υπολοιπα ειναι οκ!

Να σου πω τωρα να μη στεναχωριεσαι για το ψαρι...βλακεια θα ειναι....και εγω μαυρισα που το διαβασα. :waaa:

Μην απογοητευσε αλεξ...εισαι δυνατος και το γουσταρεις πολυ το χομπυ.

Αναποδιες συμβαινουν και μη το βαλεις κατω!Και το να το αφησεις πισω εχει τη "μαγκια" του!

Link to comment
Share on other sites

Μονο ο αχιλλεας και το chelmon,μας αφησαν...Αλλα οπως καταλαβαινεις εχω νεκρωσεις σε παρα πολλα κοραλια,λογω της τεχνιτης αμπωτης τοσες ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Ισως το παρω πια αποφαση και στησω ειναι καινουργιο πιο ψηλο και πιο ασφαλες ενυδρειο...

Link to comment
Share on other sites

Ισως το παρω πια αποφαση και στησω ειναι καινουργιο πιο ψηλο και πιο ασφαλες ενυδρειο...

:bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-146: ...τετοια θελω να ακουω αλεξ μου!

Ετσι για να ξεχαστεις λιγο...τι διαστασεις σκεφτεσαι?

Ασε που μονο καινουργια γυαλα θα θες...ολα τ'αλλα θα σου κανουν και στο καινουργιο.

Και αχιλλεα θα ξαναβαλεις και θα ζησει χιλια χρονια :bigemo_harabe_net-146:

Ειναι πολυ κοντο αυτο αλεξ αντικειμενικα.Καλυτερα κοντη η βαση και να μπορεις να βλεπεις τα παντα απο πανω παρα κοντο υψος ενυδρειου.

Ετσι και αλλιως και σε κοντο και σε ψηλο μπορεις εσυ να κανεις πανεμορφα πραγματα!

Οτι χρειαστεις και μπορω εννοειται....απλα μιλα μου.

Στην ασφαλεια που αναφερεσαι,μιλας για την ανεπιστροφη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι για την ανεπιστροφη..τελικα καλυτερα να πηγαινεις με την δοκιμασμενη μεθοδο,πανω main,κατω sump, χωρις τρυπες στο main,παρα τις ταρζανιες που εκανα...Διαστασεις δεν εχω σκεφτει ακομα...Σιγουρα θα παω σε μεγαλυτερο..Το 1,80 η 2 μετρα μηκοςμε 1,20 η 1 μετρο πλατος και κανα 65-70 ποντους υψος φανταζει καλο σαν νουμερο...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...μια χαρα νουμερα μου φαινονται και εμενα αλεξ μου! :bigemo_harabe_net-111: :bigemo_harabe_net-82:

Καλυτερα δωσε λιγο ακομα πλατος και μη ξεπερασεις το 60 υψος.Ταπεινη μου γνωμη...

Πωωω εκανα λιγο εικονα αυτες τις διαστασεις και πραγματικα περιμενω με αγωνια το post που θα λες οτι κολληθηκαν τα τζαμια....

Και εγω λεω καλυτερα τα δοκιμασμενα και σιγουρα!

Εκανες τη δοκιμη σου και ειδες αυτο που ηθελες.

Ασε που και με αυτα τα μειονεκτηματα του ενυδρειου εκανες απιστευτο υφαλο!

Το νεο θα ειναι ακομα καλυτερο:-)

Να σου πω και την αληθεια μου...αυτα τα εσωτερικα pvc των επιστροφων μου καθοντουσαν στο λαιμο...χαχα

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πρωτοπω...

Δευτερα 28/10,γυριζω μετα απο μονοημερη το απογευμα,ειχε γινει διακοπη ρευματος,δεν λειτουργησε η ανεπιστροφη,εγινε σιφωνισμος,αδειο το ενυδρειομε 2 δαχτυλα νερο για 6 ωρες...500lt στο πατωμα,ετοιμο νερο μηδεν...Αδειασα ολα τα αλλα ενυδρεια δουλευα με κυκλοφορια μονο..

Τριτη 29/10 προγραμματισμενη διακοπη της ΔΕΗ 7:30 με 18:30 δεν μπορουσα ουτε αλατινα ετοιμασω στα καπακια..

Πεμπτη 31/10 βραχυκυκλωμα και διακοπη απο 00:30 την τεταρτη μεχρι τις 14:30 την πεμπτη...

Παρασκευη 1/11 βραχυκυκλωμα και διακοπη απο το βραδυ μεχρι το μεσημερι του σαββατου...Εκει πεθανε και ο αχιλλεας,αντεξε τοσες διακοπες καινα ζησει σε 2 δαχτυλα νερο...

Μετα ανακαλυψα μια ****κλεμα που ηταν κατω απο το ενυδρειο και ειχε βραχει απο την διακοπη της δευτερας και την εφτιαξα..Αλλα δυστυχως ειχα παθει ηδη την ζημια...

Απο τοτε αλλες 2 πτωσεις τασης και ρελε ανεξηγητες για κανα 8 ωρο η καθεμια..Αλλα εδω καιμερικες μερες τιποτα..

Ηταν να *****ει ο διας..Και συν τοις αλλοις χαλασε ο router που τσεκαρω το ενυδρειο με καμερα...

Τι αλλο πια να παθω....

Αααα εσπασε και ο ριακτορας των biopellet και τον κολλησα...

edit

σβηστηκαν κατι "γαλλικα" :-)

Αμάν ρε συ.... ο Μητσοτάκης πέρασε από την περιοχή σου?

Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε συ.... ο Μητσοτάκης πέρασε από την περιοχή σου?

οχι ρε π@....η δεν γινετε ρε φιλε.Βαγγελη λιγα ειπες,τι να πω πρωι πρωι...................

Link to comment
Share on other sites

Πω πωωω άλεξ φαντάζομαι ξενέρα και ταλαιπωρία που θα πέρασες! :( Απο τα πιο δύσκολα πράγματα στο χόμπυ αυτό.

Το καλό είναι ότι δεν το βάζεις κάτω και συνεχίζεις! Απο τα λάθη μας(ή των άλλων ;) ) μαθαίνουμε και πιστεύω ότι στο καινούριο(αν πας) θα είναι ακόμα πιο μελετημένο και όμορφο(πιο όμορφο πεθαίνεις :D ).

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε στρατο οι φωτογραφιες φταινε για τη διακοπη της ****ΔΕΗ και το fail της ανεπιστροφης μωρε μωρε μωρεεε :blush:

Εχεις δικιο ομως στο αλλο...τα κρεμμυδια,τα σκορδα και τα ξεματιααματα ομως ειναι απαραιτητα σε ενα ενυδρειο σαν του αλεξανδρου. :D

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε στρατο οι φωτογραφιες φταινε για τη διακοπη της ****ΔΕΗ και το fail της ανεπιστροφης μωρε μωρε μωρεεε :blush:

Εχεις δικιο ομως στο αλλο...τα κρεμμυδια,τα σκορδα και τα ξεματιααματα ομως ειναι απαραιτητα σε ενα ενυδρειο σαν του αλεξανδρου. :D

Μπορει να ηταν μεγαλη η φωτογραφια,να αργουσε να ανεβει,να ζεσταθηκε το τροφοδοτικο του pc,να εγινε βραχυκυκλωμα,να επεκταθηκε στην κολωνα,και μετα στο δικτυο της ΔΕΗ. :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Να δω τι αλλο θα πω :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...