Jump to content

Alexandros Reemless Cube 1400Lt


Alex piraeus

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ ολους για τα κολακευτικα σας σχολια..Το ενυδρειο κατα την αποψη μου δεν ειναι και στα καλυτερα του,δουλευει στον αυτοματο,εγω μονο συντηρηση κανω και δυστυχως,δεν μετραω καθολου(απαραδεκτο αν θελεις να εισαι σωστος reefas).Παρολο αυτα αποφασισα να δωσω αλλη μια ευκαιρια πριν περασω σε κατι μεγαλυτερο,κερδιζοντας χρονο και μαζευοντας εξοπλισμο και χρηματα.Θα γινει συντομα re-aquascape με λιγοτερα βραχια ωστε το καθε ενα κοραλλι να εχει τον δικο του χωρο και οχι σαν μια ατακτη ζουγκλα που ειναι τωρα,με οποια αρνητικα εχει αυτο(εχω χασει 2-3 μεγαλες αποικιες λογω χημικου πολεμου επιβιωσης μεταξυ τους)..Και αλλες φωτογραφιες με το νεο στησιμο συντομα!

Link to comment
Share on other sites

Τρομεροοοοο , εξεφυγει παρααα πολυυυ

ολα τα κοραλια τερατα

Η ροζ acropora ειναι θεικη

Σε μεγαλητερο?

ποσα σκεφτεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Ποπο ζημια. Τι ενυδρειαρα ειναι αυτη, τι κοραλλια. Ενταξει δεν εχω τι να πω. Συγχαρητηρια. Θα ηθελα να μαθω ρουτινες, εξοπλισμο κλπ. FTS εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικός ύφαλος...ενυδρειάρα...μπράβο σου... :thumbsu::bow: :bow: :bow: .

Μια τελευταία FTS, πριν το προγραμματισμένο από ότι φαίνεται πλέον aquascape.... :money:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ευχαριστω πολυ ολους για τα κολακευτικα σας σχολια..Το ενυδρειο κατα την αποψη μου δεν ειναι και στα καλυτερα του,δουλευει στον αυτοματο,εγω μονο συντηρηση κανω και δυστυχως,δεν μετραω καθολου(απαραδεκτο αν θελεις να εισαι σωστος reefas).Παρολο αυτα αποφασισα να δωσω αλλη μια ευκαιρια πριν περασω σε κατι μεγαλυτερο,κερδιζοντας χρονο και μαζευοντας εξοπλισμο και χρηματα.Θα γινει συντομα re-aquascape με λιγοτερα βραχια ωστε το καθε ενα κοραλλι να εχει τον δικο του χωρο και οχι σαν μια ατακτη ζουγκλα που ειναι τωρα,με οποια αρνητικα εχει αυτο(εχω χασει 2-3 μεγαλες αποικιες λογω χημικου πολεμου επιβιωσης μεταξυ τους)..Και αλλες φωτογραφιες με το νεο στησιμο συντομα!

Οι μερες περασανε και το re-aquascape εγινε.......

Μπορώ να πω οτι μας βγήκε και των τριών λίγο η ψυχούλα μεχρι να ολοκληρωθεί αλλα πάντα με καλη παρέα και διάθεση ολα μπορούν να γίνουν....

post-3-0-32111700-1418689579_thumb.jpg

post-3-0-08279800-1418689661_thumb.jpg

post-3-0-44056500-1418689686_thumb.jpg

post-3-0-86338500-1418689713_thumb.jpg

post-3-0-62768000-1418689751_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το στήσιμο των βράχων σε μεγάλο βαθμό τρέχει παράλληλα με το ξεστησιμο του ενυδρείου...

post-3-0-36870800-1418689849_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά τι να πώ!! Κάνατε φοβερή δουλειά. Πάρα πολύ όμορφο. Μπράβο!! :bow: :bow: :bow:

Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπραβο!!!

Ο βασιλο φωτισμος του σπιτιου πρεπει να ειναι ακτινηκος πλεον :P

Ευχωμαι να γινει δασος και να παει τρενο!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό παντα το ενυδρειο σου Αλέξη και πριν και μετα την αλλαγή. Μεγαλες αποικίες, πολυ δουλεια, υπεροχο αποτέλεσμα. Μου αρεσει και το νεο στησιμο που πηγές να το απλοποιήσεις, αλλα χωρις καθολου αραγωνιτη κατι του λειπει.

Τα καλυτερα σου ευχομαι για τον ύφαλο σου :)

Link to comment
Share on other sites

ενας υπεροχος υφαλος!!! :bow: :bow: :bow:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μου αρεσει που δεν εχει αραγωνιτη,παραμενει πολυ ομορφο.Μπραβο Αλεξ,μπραβο στα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο θαναση και Μιχαλη...Πραγματικα μας βγηκε το λαδι,ολα εγιναν μεσα σε 6 ωρες...Ο αραγωνιτης αφαιρεθηκε τελειως,ειναι απιστευτο το τι βρωμα ειχε,τα βραχια ειχαν γεμισει με αλγες και αν δεν γινοταν κατι δραστικο πιθανοτατα θα τελειωνε και το ενυδρειο καποια στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Αλεξ

πολυ ωραιο και πιο πολλης χωρος για τα ψαρια

και τα κοραλια

Τα ψαρια σου πρωτη φορα τα βλεπω

πολυ ωραια :)

:bow::bow::bow:

Συγχαρητηρια στο Θαναση και τον Μηχαλη

Link to comment
Share on other sites

τελειο το αποτελεσμα και χωρις απωλειες μπραβο σας!!!!! alex να χαιρεσε το διαμαντι σου και παντα τετοια!!!

υγ.τελικα οπουν βαζουν αυτα τα παιδια τα χερια τους το αποτελεσμα τα σπαει!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...