Jump to content

οζον


mamas

Recommended Posts

καλημερα μπορειτε να μου πειτε πως και ποτε βαζουμε οζον(300λιτρα ενυδρειο)ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε ενα πολυ καλο και πληρες αρθρο του Νικο Ψαλτη και Μαριου Βουλγαρη (Discos): http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=2965

Σιγουρα θα σε βοηθησει σε πολλα...φυσικα μετα οτι αποριες ή ερωτησεις εχεις τις συζηταμε εδω!

Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο πραγματικά πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει αρκετά.

Χρησιμοποιώ περίπου 1,5 χρόνο ozone και έχω να πω ότι με την σωστή του χρήση πάντα σε controller βοηθάει σημαντικά ένα reef αλλά και fish only σύστημα από το να ανεβάσει σημαντικά την ποιότητα του νερού αλλά και στο να ελέγξει ξεσπάσματα ασθενειών όπως το ick στο αρχικό τους στάδιο.

Ότι απορία έχεις εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε. :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο πραγματικά πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει αρκετά.

Χρησιμοποιώ περίπου 1,5 χρόνο ozone και έχω να πω ότι με την σωστή του χρήση πάντα σε controller βοηθάει σημαντικά ένα reef αλλά και fish only σύστημα από το να ανεβάσει σημαντικά την ποιότητα του νερού αλλά και στο να ελέγξει ξεσπάσματα ασθενειών όπως το ick στο αρχικό τους στάδιο.

Ότι απορία έχεις εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε. :welcome:

ευχαριστω πολυ παιδια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μπορειτε να μου πειτε πως και ποτε βαζουμε οζον(300λιτρα ενυδρειο)ευχαριστω

Aπλα οπως αναφερουμε και στο αρθρο, μεγαλη προσοχη στις δοσολογιες και στο σωστο στησιμο του ολου θεματος. Θα δεις πως με σωστη χρηση μονο καλα θα εχεις. Απλα να ξερεις πως ενω σε βοηθαει σε παρα πολλα, εαν βασιζεσαι μονο στο οζον για να ανταπεξελθεις στις δυσκολιες δεν ειναι το ποιο σωστο. Θα πρεπει να ειναι το τελευταιο σταδιο ή μαλλον για να το πω ποιο σωστα, να ειναι το τελικο γυαλισμα του νερου σου που θα κανει την διαφορα. Με την απαραιτητη προσοχη, θα καταλαβεις τι εννοω! :thumbup::thumbup:

Για οποια αλλη απορια ή διευκρινηση, εδω ειμαστε. :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...