Jump to content

Niknik Reef 550L


niknik

Recommended Posts

On Wed Apr 26 2017 at 3:57 ΜΜ, το μέλος saxlina έγραψε:

Τα ψάρια τα σπάνε. Μπράβο φίλε να τα χαίρεσαι... :bow:

 

On Wed Apr 26 2017 at 2:36 ΜΜ, το μέλος Loukas Agelopoulos έγραψε:

Να σου ζήσουνε φίλε και να τα χαίρεσαι. Πραγματικά είναι υπέροχα!

 

On Tue Apr 25 2017 at 10:42 ΜΜ, το μέλος sailor247 έγραψε:

Καλα Νικολα ολα τα λεφτα οι φωτο!!!!Φτου φτου να τα χαιρεσαι φιλε!!!

Σας ευχαριστώ για τα καλα σας λόγια να είστε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Νέα φωτο .Επειδή η κακοτοπιές είναι πολλές και βαριές άρχισα να σκέφτομαι την διάλυση του ....ειδομεν.

20170501_194701.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Νέα φωτο .Επειδή η κακοτοπιές είναι πολλές και βαριές άρχισα να σκέφτομαι την διάλυση του ....ειδομεν.

20170501_194701.jpg

 

Τι έγινε ρε φίλε; Σκέφτεσαι για restart;

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος teoxan έγραψε:

 

Τι έγινε ρε φίλε; Σκέφτεσαι για restart;

 

Για διαλυση δυστηχως............................................:bigemo_harabe_net-99:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος niknik έγραψε:

Για διαλυση δυστηχως............................................:bigemo_harabe_net-99:

 

Όχι ρε φίλε!!! Τι λές τώρα;;; Τι έγινε;

 

Link to comment
Share on other sites



Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:waaa: Δεν ξέρω τι να πω φίλε, έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Εύχομαι όλα να είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος Loukas Agelopoulos έγραψε:

:waaa: Δεν ξέρω τι να πω φίλε, έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Εύχομαι όλα να είναι καλά.

 

πριν 3 ώρες, το μέλος teoxan έγραψε:

 

Όχι ρε φίλε!!! Τι λές τώρα;;; Τι έγινε;

 

Έχασε την δουλειά της η κυρία μου και δυστυχώς οι σκέψεις είναι πολλές.Παντως εάν γίνει αυτό ένα είναι σίγουρο ότι η στεναχώρια μου και όχι μόνο θα είναι μεγάλη.Σκεφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να τα καταφέρεις να το κρατήσεις Νικ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

 

Έχασε την δουλειά της η κυρία μου και δυστυχώς οι σκέψεις είναι πολλές.Παντως εάν γίνει αυτό ένα είναι σίγουρο ότι η στεναχώρια μου και όχι μόνο θα είναι μεγάλη.Σκεφτομαι.

Ήμαρτον πια που θα πάει η κατάσταση... Μη στεναχωριέσαι Νικόλα. Την υγειά μας να 'χουμε και τα άλλα θα γίνουν. Σκέψου καλά με ψυχραιμία όλες τις παραμέτρους και σίγουρα θα πάρεις τη σωστή απόφαση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω φίλε να τα βολέψεις. Θα είναι κρίμα και άδικο τόσο για σένα όσο και για όλους εμάς που μας βοηθάς. Βέβαια μπορείς να στήσεις κάτι πιο οικονομικό λίγο μικρότερο, αφού το ενυδρείο είναι και αγχολυτικό. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι ολα, ενυδρειακα και μη, να πανε καλα ρε Νικο!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να λυθεί σύντομα το πρόβλημα, Νίκο. Κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι. Προσπάθησε να το κρατήσεις όσο μπορείς.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Νίκο κι εμένα σε λίγο καιρό πάλι άνεργη θα είναι η γυναίκα μου μιας και τελειώνει το 8μηνο που δούλευε και λήγει η σύμβαση της.Οποτε ξέρω πως είναι.Προσπαθω να το πηγαίνω το ενυδρείο όσο ποιο οικονομικά μπορώ και αν δω κάποια στιγμή ότι ζοριζομαι σοβαρά θα το ξεστησω κι εγώ.Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστεί να παρατήσουμε την αρρώστια μας.Κραταμε όσο μπορούμε και βλέπουμε.

Στάλθηκε από το Lenovo A6020a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω και πιστευω οτι ολα θα πανε καλα.το ευχαριστω ειναι οτι το συγκεκριμενο χομπι παει με ολες της τσεπες,το προσαρμοζουμε αναλογα με της αναγκες μας και ολα καλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε Νικο. Μην απελπιζεσαι...ελπιζω να βρεθει μια λυση ..ειναι κριμα να διαλυονται ενυδρεια που εχουν παρει το δρομο τους...

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα και γω εύχομαι να 'εχετε όλοι υγεία και δυνατότητα να κρατήσετε και τον μικρό σου ύφαλο που τόσο αγαπάς και έχεις δώσει τόσα πολλά(και δεν εννοώ μόνο οικονομικά) για να το στήσεις..Αν είσαι οριακά μείωσε τις ώρες φωτισμού και αλλαγές πιο αραιά ...ένα ενυδρείο που τρέχει τόσα χρόνια δεν θα έχει προβλήματα,έτσι θα μειωθούν αρκετά τα έξοδα και το κρατάς μέχρι να ρθουν καλύτερες μέρες!! ;) Δύσκολη απόφαση αλλά ότι κι αν αποφασίσεις να είναι μια απόφαση που βοηθάει την κατάσταση !!Εύχομαι τα καλύτερα και παλι!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για τα καλα σας λόγια και την αγάπη σας.Ακομα σκέφτομαι τα πάντα.:bigemo_harabe_net-57:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για τα καλα σας λόγια και την αγάπη σας.Ακομα σκέφτομαι τα πάντα.:bigemo_harabe_net-57:

ΔΕΝ θα πας πουθενά εδώ θα μεινης

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Νίκο επειδή τα είπαμε θεωρω ότι θα κανεις το καλύτερο για εσένα και την οικογένεια σου !

Το βασικότερο ειναι να είσαστε υγειεις και κάνοντας λίγο .... υπομονή ακόμα θα την βρεις την λύση !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά στεναχωρέθηκα που το διάβασα μόλις τώρα.  Νίκο σίγουρα εσυ ξέρεις καλύτερα απο όλους μας και ας σου λέμε ¨κράτα το", "θα βρείς την άκρη" κλπ.   Απλά είναι κρίμα, γιατί εχεις δώσει αγώνα και σε επίπεδο αναποδιάς, αλλά και χρηματικό, για να το κάνεις όπως είναι αυτή την στιγμή.  

 

ίσως κάτι σε αρκετά λιγότερα λίτρα, ισα ισα για να συνεχίσεις το hobby.    

 

Δεν σου κρύβω οτι πολλές φορές σκέφτομαι το κόστος του δικού μου και το τί χρήμα θα είχα αν δεν είχα ενυδρείο και μπαίνω σε σκέψεις να διαλύσω και το δικό μου. Μερικές φορές που πάω να πάρω ενα κοράλλι π.χ σκέφτομαι μήπως αυτά τα χρήματα να τα έδινα σε οικογενειακό μου μέλος για να ζήσει καλύτερα. Και εκεί με πιάνουν οι τύψεις. και τι καταφέρνω? Να πάρω το κοράλλι με μισή καρδιά.  Δεν σου κρύβω οτι πλέων κάνω μηνιαίες αλλαγές νερού, αργώ να αλλάξω φίλτρα όσμωσης κλπ.    

 

Σίγουρα εσυ που έχεις και παιδάκια είναι ακόμη ποιό ζόρικη η κατάσταση.  

Ετσι μας κατάντησαν. Να μην μπορούμε να χαρούμε τίποτα.

 

Ελπίζω να καταφέρεις να το κρατήσεις.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη....
Τι επεισόδιο έχασα πάλι;;;;;;;;;;;;;;;
Τι επιδημία είναι αυτή;
Νίκο εσύ ξέρεις καλύτερα αλλά εγώ νομίζω ότι μπορείς να το κρατήσεις χωρίς πολλά έξοδα!
Από μένα ξέρεις ότι έχεις τις καλύτερες ευχές μου ό,τι κ αν κάνεις!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να είστε ολοι καλά για τις ευχές σας και όχι μόνο, ο χρόνος θα δείξει...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεχνιόμαστε μια εκπληκτική φωτο .Chalice πανέμορφο.

@fishbone!

20170502_185147.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

 ελπίζω να παν όλα καλά!!!!! να σου πω την αλήθεια εάν δεν αλλάξει κάτι στην χώρα μας το κόβω να τα χαλάμε  όλοι μας!!!!:bigemo_harabe_net-99:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...