Jump to content

Κοστολογιο Hqi Κι Αποριες Ευλογες


vales_red

Recommended Posts

Ααααα εννοεις αντι για μεταλλα να το γυρισω σε led?! Εχω δει κατι led σε forum εξωτερικου σαν ενα μικρο λαμπατερ με καμπανα, με ενα τετραγωνο led των 80+ watt!!! Ειχε ενα εξωπραγματικο ονομα και δεν το εχω συγκρατησει ρε γμτ... Μαυρο φωτιστικο σαν λαμπατερ... Τετοιο θα εβαζα... πατεντα δεν ξερω αν θα εκανα... Τα Sps σου αλεξ πως πανε?! Δεν ρωταω για τα μ****α και τα Lps γιατι νομιζω ειναιυπεραρκετο ε?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις τόση ώρα δε μιλάω...

Αλλα αφού πήρα την απόφαση να μιλήσω και βλέπω οτι εχεις διάθεση να τα χωσεις.. γιατί δεν πέρνεις το Ecotech Radion να συνεργάζεται και με την Vortech που περιμένεις;;;οεο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλας ... αλλα κρυφοκοιταζεις... σε ξερω εγω...

Κουβεντα γινεται προς το παρον και λαμβανονται υποσυνειδητα αποφασεις... Ενω στην αρχη ημουν προς τα μεταλλα τωρα μετα το kessil που αρχισα να διαβαζω σε φορουμ, βλεπω οτι και τα led (τα σοβαρα απο σοβαρες εταιριες) αξιζουν μια δοκιμη...

κοστος kessil δεν βρηκα πουθενα...

κοστος Radion?!

Kαι τελος... και τι με το να συνεργαζεται με τη vortech?! οταν ξημερωνει να αρχιζει η ωορτεψη να δυναμωνει?! Δεν το πιασααυτο...

Link to comment
Share on other sites

Πρωινό αεράκι... Βραδινή ηρεμια... Μια χαρά το έπιασες... :)

Link to comment
Share on other sites

Ααααα εννοεις αντι για μεταλλα να το γυρισω σε led?! Εχω δει κατι led σε forum εξωτερικου σαν ενα μικρο λαμπατερ με καμπανα, με ενα τετραγωνο led των 80+ watt!!! Ειχε ενα εξωπραγματικο ονομα και δεν το εχω συγκρατησει ρε γμτ... Μαυρο φωτιστικο σαν λαμπατερ... Τετοιο θα εβαζα... πατεντα δεν ξερω αν θα εκανα... Τα Sps σου αλεξ πως πανε?! Δεν ρωταω για τα μ****α και τα Lps γιατι νομιζω ειναιυπεραρκετο ε?

Γιαυτό σου είπα να έρθεις να δείς...οέο...είναι πολλά τα par βαλέ!Ολο μας λές δεν έχεις και radion+vortech ετοιμάζεις...άσε εμάς με τα φτηνιάρικα diy led kit...:)

Link to comment
Share on other sites

Vortech Την μικρη θα παρω. Ειπα αφου θα φτιαξω νεο ενυδρειο να βαλω αλα 100-200 ευρωπουλα να κανω κατι καλο! Τωρα ο φωτισμος ειναι απλα σκεψεις για το μονιμο ενυδρειο στη μονιμη κατοικια μ στο μελλον. Ειναι πολλα τα λεφτα 800ευρω για φωτιστικο! Ta custom made Δεν τα εμπιστευομαι ρε συ!δεν χανουν την ενταση τους? Δεν συγκρινεται βεβαια αλλα οσες λεντοταινιες πηρα εχουν χασει την ενταση τους στο 6μηνο!

Link to comment
Share on other sites

Βάλ καλά είναι 800 ευρο για αυτό το φωτιστικό εδώ 450 έχει της aqualum.

Link to comment
Share on other sites

Vortech Την μικρη θα παρω. Ειπα αφου θα φτιαξω νεο ενυδρειο να βαλω αλα 100-200 ευρωπουλα να κανω κατι καλο! Τωρα ο φωτισμος ειναι απλα σκεψεις για το μονιμο ενυδρειο στη μονιμη κατοικια μ στο μελλον. Ειναι πολλα τα λεφτα 800ευρω για φωτιστικο! Ta custom made Δεν τα εμπιστευομαι ρε συ!δεν χανουν την ενταση τους? Δεν συγκρινεται βεβαια αλλα οσες λεντοταινιες πηρα εχουν χασει την ενταση τους στο 6μηνο!

ε πάνε κάνε καμιά βουτιά ρε....που θα μου συγκρίνεις το φωτιστικό μου με λεντοταινία...παλιοβαλέ...

Link to comment
Share on other sites

Στην ένταση συγκρίνονται με μετάλλου 250W για πλάκα...και όλα τα φάσματα με μια κίνηση...κόπιασε και έλα να δεις αν δεν πιστεύεις μόνο με τα 18 και χωρίς φακούς ανοίγουν όλα σκληρά και μαλακά.Το radion cree ledάκια έχει πάρτα και κάντα μόνος σου...Την συσκευασία και τον μικροϋπολογιστή πληρώνεις+ τα ασύρματα της ecotech που με ξενερώνει αφάνταστα που δεν ελέγχονται απο το πισί μου(τι καλά που θα ήτανε)...Και όσο για την απόδοση που πέφτει .... ασε με να το κρίνω σε κανένα χρόνο.Τα αμερικανάκια τα πάνε 100% και δεν πέφτει καθόλου η απόδοση τους 2 χρόνια τώρα.Αν μένουν σε χαμηλή θερμοκρασία δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Άστον να λέει Βαλ .. Χωστα κ πάρε το radion ... :P:P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

Στην ένταση συγκρίνονται με μετάλλου 250W για πλάκα...και όλα τα φάσματα με μια κίνηση...κόπιασε και έλα να δεις αν δεν πιστεύεις μόνο με τα 18 και χωρίς φακούς ανοίγουν όλα σκληρά και μαλακά.Το radion cree ledάκια έχει πάρτα και κάντα μόνος σου...Την συσκευασία και τον μικροϋπολογιστή πληρώνεις+ τα ασύρματα της ecotech που με ξενερώνει αφάνταστα που δεν ελέγχονται απο το πισί μου(τι καλά που θα ήτανε)...Και όσο για την απόδοση που πέφτει .... ασε με να το κρίνω σε κανένα χρόνο.Τα αμερικανάκια τα πάνε 100% και δεν πέφτει καθόλου η απόδοση τους 2 χρόνια τώρα.Αν μένουν σε χαμηλή θερμοκρασία δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ρε συ! Εχω παρει 8 ledοταινιες κι ολες εχουν χασει την ενταση τους...μπορω και τα κοιταζω καταματα...γιαυτο λεω οτι και αυτα τα led μηπως χασουν την ενταση... Ισως κανω εγω λαθος με τον μετασχηματιστη...12Volτ βαζω. και μετα απο κανα 5μηνο...ταα χουν φτυσει...

Και πες οτι με πειθεις να το γυρισω σε led... (στο κεφαλι σου θα με φορτωθεις)... για πες κοστος...

Επισης εγω δεν εχω καπακι να χωθουν πουθενα μεσα...θελω ομορφη κατασκευη...σαν φωτιστικακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...