Jump to content

Διαχωρισμος Των Juvenile Angelfishes


Kristina Rosie

Recommended Posts

Ωραίο θέμα Χριστίνα! Χρήσιμες πληροφορίες για αυτά τα υπέροχα πλάσματα! :)

 

Να είσαι καλά Λουκά σ'ευχαριστώ πολύ :D

Link to comment
Share on other sites

Αν τα ταΐζουμε καλά φαίνεται πως κάνουν λιγότερη ζημιά. Άλλωστε πολλά από αυτά στη φύση δε τρέφονται με κοράλλια. Προσωπικά θα ήθελα κάποια στιγμή να δοκιμάσω το Chaetodontoplus mesoleucus. Και έχει και το πλεονέκτημα να μοιάζει και με πεταλουδόψαρο (που όμως δε τρέφεται με κοράλλια!!!). Για να δούμε αν θα το πετύχω πουθενά...  :)   

post-50356-0-01247500-1427311317_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει ρόλο κ η περιοχή απ'όπου ψαρεύτηκε το κάθε ψάρι αλλά προσωπικά πιστεύω ότι είναι κ θέμα τύχης κ ο χαρακτήρας του ψαριού κ κατά πόσο όντως ταΐζει κάποιος μέσα στο ενυδρείο του έτσι ώστε να μην τσιμπήσει κοραλλάκια άλλα εγώ δεν θα το δοκίμαζα κ πάλι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΣΟ ΧΡΗΣΙΜΟ ΘΕΜΑ!!σιγουρα ειναι ενας καλος οδηγος για των διαχωρισμο αυτων των πανεμορφων ΑΓΓΕΛΩΝ των ωκεανων!!

μακαρι να ηταν 100% safe και για τα κοραλλια θα ειμασταν πολυυ πιο χαρουμενοι!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τίποτα σε ότι αφορά την φύση δεν είναι ''safe'' από την πολύ μικρή εμπειρία που έχω.....όσο ζω μαθαίνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν τα ταΐζουμε καλά φαίνεται πως κάνουν λιγότερη ζημιά. Άλλωστε πολλά από αυτά στη φύση δε τρέφονται με κοράλλια. Προσωπικά θα ήθελα κάποια στιγμή να δοκιμάσω το Chaetodontoplus mesoleucus. Και έχει και το πλεονέκτημα να μοιάζει και με πεταλουδόψαρο (που όμως δε τρέφεται με κοράλλια!!!). Για να δούμε αν θα το πετύχω πουθενά...   :)   

 

Αν και απο τα πολυ οικονομικα αγγελοψαρα δυστυχως ειναι απο τα δυσκολα στο να φανε φιλε timor .....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το θεμα σου.μπραβο σου! πολυ χρησιμο για ολους μας.εχω και εγω ενα pomacanthus xanthometopon.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το θεμα σου.μπραβο σου! πολυ χρησιμο για ολους μας.εχω και εγω ενα pomacanthus xanthometopon.

Να'σαι καλά σ'ευχαριστώ πολύ :) o xanthometopon είναι από τα ομορφότερα αγγελάκια να τον χαίρεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...