Jump to content

Χελωνα Με Κλειστά Και Πρησμενα Ματια Χωρίς Ορεξη Για Τροφή


Recommended Posts

Παιδια κοιταξα και η εποξικη ριτινη κανει 30 ευρω και κατι τετοια ,σιγουρα τετοιο θελει ?

 

Ναι χρειάζεται για τι αν δεν βάλεις θα δαγκώνει η χελώνα με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να το καταστρέψει!

Εγώ νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι να πας σε έτοιμη λύση νομίζω πιο φθηνά θα σου βγει!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

ΛΟΙΠΟΝ ΛΟΙΠΟΝ ΛΟΙΠΟΝ ΛΟΙΟΠΟΝ

Εναν ολοκληρο χρονο μετα η χελωνα παραμενει στην μικρη χελωνιερα της με την μονη διαφορα οτι ενω αρκετα μεγαλο ενυδρειο 2ιναι σε διαδικασια στρωσηματος για παρτη της . Συνολικα λιτρα 150 φιλτρο eheim classic 2217 φωτησμος κυριος με λεντοταινια ... Μεσα θα βαλω anubias (ξερω ,ξερω θα τα φαει αλλα θα το προσπαθησω ) και ενα lucky bamboo. Επιπισης θα βαλω και ενα χαρεμι guppis

post-60850-0-75783800-1457847262_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

H πλάτη, μου αρέσει πάρα πολύ. Τα ψαράκια, δεν ξέρω κατά πόσο θα την παλέψουν μαζί της.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κολλάω στον κύριο φωτισμό που αναφέρεις. Ναι καλή η λεντοταινια για απλό φωτισμό αλλά η χελώνα χρειάζεται uvb και θέρμανσης εκεί που λιάζεται.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω διαβασει σε ξενα site για guppies οποτε λεω να δοκιμασω . ΦΥΣΙΚΑ θα προσπαθησω να το διαμορφωσω με πετρες ωστε να μπορουν να κρυφτουν

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο, εύχομαι να τα χαρείς.......βάλε φωτό οταν μπουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ,θα προσθεσω και αλλα ,κσι anubias .μεχρι τωρα δεν εχει πειραξει καθολου τα φυτα,το φιλτρο με προβληματιζει λιγο ,μεσα εχω 2 σφουγγαρια και χημα ελαυροπετρα ,θα κανει δουλεια ?

Link to comment
Share on other sites

Με τα υγρά τεστ νερού μπορείς να παρακολουθησεις άμα κάνει δουλειά το φίλτρο . Επίσεις κάθε πότε θα κάνεις απαλλαγεί νερού και σε τι ποσότητα .

Στο δικό μου ενυδρείο ( 2 χελώνες και 3 ψάρια )  έχω ανεβασμένα ΝΟ3   και για αυτόν τον λόγο κάνω αλλαγές 2 φόρες την εβδομάδα 50%  

 

 

Έγινε επεξεργασία - Zioa
Link to comment
Share on other sites

Πηρα 5 σκαλαρια αλλα επιδη επεσε τρελο κυνηγι τα χωρησα ... θα φτιαξω το ενυδρειο με πετρες στην μεση χωριζοντας το ετσι ... τα ψαρια με την λαμπα uvb θα εχουν προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Τα σκαλάρια δεν κάνουν ειναι μικρός ο χώρος για αυτά δώστα κάπου η επέστρεψε τα !

Link to comment
Share on other sites

Πως κατάφερες και έβγαλες ανάποδα την φωτο? Κρατούσες ανάποδα την μηχανή?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και Φώτο, ίσια όμως, και ενημέρωνε μας για την πορεία της συμβίωσης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...