Jump to content

Red Frontosa


Recommended Posts

καλησπερα συνχομπιστες...σερφαροντας στο ιντερνετ και κοιτοντας ψαρακια ανακαληψα ενα ψαρι αγνωστο προς εμενα....την red frontosa...οι αποριες μου πολλες...τι σχεση εχει με τις γνωστες μας φροντοζες?...διαφερει μονο στο χρωμα?υπαρχει πραγματικα στην φυση?ποσο σπανιο ειναι ενα τετοιο ψαρι?και πολλες αλλες αποριες...εαν ειναι καποιος κατοχος τετοιου ψαριου η γνωριζει κατι περισσοτερο θα ηταν χαρα μου να με διαφωτισει...

 

το ψαρι ειναι αυτο

 

post-45333-0-79851400-1430664626_thumb.jpg

 

η φωτο ειναι απο το σαιτ που την ειδα...

 

ΥΓ.παρακαλω .τα φωτα σας συνχομπιστες.... :geek:  :geek:  :geek:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κανεις??? :bigemo_harabe_net-99:  :bigemo_harabe_net-99:  :bigemo_harabe_net-99:  :bigemo_harabe_net-99: 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειναι οπως τα παπαγαλοψαρα.... ανθρωπινο χερι δυστυχως.. Οποτε δεν αξιζει να ασχοληθεις και σιγουρα οχι να το προωθησεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειναι οπως τα παπαγαλοψαρα.... ανθρωπινο χερι δυστυχως.. Οποτε δεν αξιζει να ασχοληθεις και σιγουρα οχι να το προωθησεις.

+1

ελπίζω να μη δούμε και τέτοια στην Ελλάδα......υπάρχουν χιλιάδες πανέμορφα ψάρια για να σε εντυπωσιάσουν, τα εργαστηριακά κοιτάς?

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δέν μου φαίνεται για εργαστηριακό αλλά για επιλεκτική αναπαραγωγή οπότε δεν ειναι στην ίδια κατηγορία με τα υβρύδια....

Σε κάθε περίπτωση όμως θα πρεπςι να προσπαθούμε να διατηρούμε τις άγριες μορφες των ψαριών και όχι να μας ενυπωσιαζει κάτι που αν και οχι υβρυδιο, το εχει φτιαξει/διαμορφωσει ανθρωπος...

Sent from my GT-N7100

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα και εγω τα λιγα που βρηκα λεει οτι ειναι καθαρα απο επιλεκτικες αναπαραγωγες...τωρα το ποσο αληθευει αυτο..δεν το ξερω.. :geek:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δέν μου φαίνεται για εργαστηριακό αλλά για επιλεκτική αναπαραγωγή οπότε δεν ειναι στην ίδια κατηγορία με τα υβρύδια....

Σε κάθε περίπτωση όμως θα πρεπςι να προσπαθούμε να διατηρούμε τις άγριες μορφες των ψαριών και όχι να μας ενυπωσιαζει κάτι που αν και οχι υβρυδιο, το εχει φτιαξει/διαμορφωσει ανθρωπος...

Sent from my GT-N7100

Σωστό. Το συγκεκριμένο είναι επιλεκτικής αναπαραγωγής ψάρι από προγόνους με έλλειψη μελανοφόρων κυττάρων στο δέρμα τους. Το χρώμα που έχουν δεν είναι κόκκινο αλλά περισσότερο προς το καφέ και οι απόγονοι τους έχουν ακόμη πιο θαμπό χρώμα.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...