Jump to content

Καινουριο Σπιτι Για Το Πακου


Philip Zivopoulos

Recommended Posts

345 λιτρα (124 χ 48 χ58 )

1 πακου

φιλτρο : http://www.aquaristikshop.com/aquari...0-2048/204802/ + το φιλτρο το παλιο

2 θερμοστατες επειδη και οι 2 ειναι για λιτοτερα λιτρα.

εχω βαλει και ενα ηλεκτρονικο θερμομετρο.

αυριο θα κανω και τις μετρησεις να σας πω.


απο εκει που πηρα το ενυδρειο πουλουσαν και κατι ξυλα αλλα ο πωλητης δεν ιταν σιγουρος αν ηταν για ενυδρειο ψαριων ή ερπετων...

δεν τα εβαλα μεσα φυσικα πριν σας ρωτησω..

οταν πηγα να τα πλυνω το ενα εβγαζε κατι σαν μαυρο χρωμα...λες και ηταν βαμενο...

το φιλτρο κανει για το συγκεκριμενο ενυδρειο?

οταν του βαζω το σοληνακι για το οξυγονο βαραει πολλα γκαζια

post-60962-0-20665700-1432681793_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια το ενυδρειο!

Εκει που το εχεις ομως ισως εχεις προβλημα, μιας και εξεχει αρκετα το ενυδρειο απο την βαση!

Το φιλτρο σου ειναι μικρο! Το παλιο ποιο ειναι;

Τα ξυλα για τα ερπετα δεν νομιζω να εχουν διαφορα απο τα ενυδρειακα. Αντε ισως οτι βουλιαζουν πιο δυσκολα! Δεν νομιζω να εχουν αλλη διαφορα!

Το παραθυρο απο πισω ανοιγει; Ο ηλιος το βλεπει;

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου είπε και ο Sturm τα ξύλα ειναι τα ίδια. Το χρωμα ειναι φυσιολογικό. Αποβάλει τις τανίνες του το ξύλο, κάτι που αρεσει στα ψάρια. Ενα καλό καθάρισμα θέλουν. Άλλοι τα βράζουν κι όλας. Εμένα δε με φοβίζει τόσο οτι το ξύλο προεξέχει, όσο το επιπλο που έχεις. Αν βλέπω καλα δεν έχει κολώνα. Το ενυδρειο έχει βάρος και με τον καιρό μπορει ναι σου κάνει κοιλιά το επιπλο και να έχεις αλλα μετα.

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο το ενυδρειο αν και σε λιγο καιρο θα ειναι ανεπαρκες για το ψαρακι που γινεται τερας!το φιλτρο που εβαλες δεν κανει για τη δουλεια που το θες,μπορουσες να εχεις παρει ενα αξιοπρεπες εξωτερικο που και καλυτερη δουλεια θα εκανε σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα το ψαρι αυτο δεν κανει για ενυδρεια

 

314137016_big-1.jpg

Φιλικα Βασιλης :thumbsu:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

κατι πρεπει να κανεις και για το επιπλο,βαζοντας τουλαχιστον μια ταβλα απο κατω για να πατησει ολο το ενυδρειο μη παθεις καμμια ζημια!απο τη φωτο φαινεται οτι γερνει το επιπλο η οτι δεν ειναι αλφαδιασμενο!προσοχη.......... :bigemo_harabe_net-83:

Έγινε επεξεργασία - polyagkistro
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν πουλαμε επιπλα και ξυλα ουτε φιλτρα για να θελουμε να στα σπρωξουμε!!οτι εχει ειπωθει ειναι επειδη εχουν δει πολλα τα ματια μας και για να μην γινει καμμια ζημια και κανενα κακο και τρεχεις και δεν φτανεις!οπως και να εχει ευχομαι καλη συνεχεια!

Έγινε επεξεργασία - polyagkistro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, το ενυδρειο ειναι πολυ βαρύ γι' αυτο το επιπλο. Έχω τα ίδια λίτρα και ίδιες διαστάσεις με τη μανήσιο βάση του και πάλι τρει το φιλοκάρδι μου. Αργά ή γρήγορα θα σου κάνει κοιλιά και τότε θα μπεις σε μεγάλες ιστορίες και θα ανοίξεις δουλειές αν τη γλιτωσεις και δε σου συμβεί κανα ατύχημα, είσαι - δεν είσαι στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος οτι το επιπλο δεν κανει για το ενυδρειο,ειναι και μικρο με αποτελεσμα να εξεχει το ενυδρειο,πραγμα επικινδυνο.

Το φιλτρο,δεν κανει για το ενυδρειο,λεει μεχρι 100 λιτρα ενυδρειο..

Επισης,θα σε παρακαλεσω για πολλοστη φορα να μη γραφεις με greeklish,σου εχω κανει τουλαχιστον αλλες 10 παρατηρησεις γι αυτο αλλα εσυ συνεχιζεις να με αγνοεις.Σε παρακαλω να ειναι η τελευταια φορα που το λεω αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...