Jump to content

Φωτιστικο Juwel


xalismi1985

Recommended Posts

Και εγω οπως ολοι εχω καμενο φωτιστικο σε juwel rii 180.ειχα βαλει led αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι χανουν την αποδοτικοτητα τους.εκατσα κ εσφαξα το καπακι.πηρα καινουργιο ballast αλλαδεν....δε δουλευει ξ παλι..εχω ξενεενωσει τη μια λαμπα θα ηθελα μονο την μια να δουλευω..μηπως υπαρχει κανεις να με βοηθησει?μπορει να φταιει κ κατι αλλο?λαμπες εχω δοκιμασει αυτες τις δθο κ αλλη μια πιο παλια..αποκλειεται να ειναι ολες καμμενες.καπου διαβασα οτι βαζουν κ dimer αλλα δε νομιζω να γινεται σε ηλεκτρονικο ballast. Βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στο νέο ballast πρέπει να αλλάξει η συνδεσμολογια; Σε εμένα αυτό χρειάζεται και μάλιστα αν έχω μια καμένη λάμπα δεν ανάβει καμία!

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τα παντα..την μια την εχω ακυρωσει τελειως..γιατι δε θελω πολυ φως.αν υπαρχει κανα λινκ με φωτο απο κανενα παιδι που το εφτιαξε ..θα μου ηταν χρησιμο..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις την συνδεσμολογία που σου δείχνει πάνω το ballast δεν θα ανάψει ποτέ.

Επίσης αν το ballast δεν δουλεύει με την μια μόνο λάμπα πάλι δεν θα ανάψει ποτέ.

Μιλάμε για Τ5 ή Τ8?

Έχεις πάρει το σωστό ballast?

 

Βάλε καμιά φώτο από το ballast και από τις συνδέσεις που έχεις κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τ5 ειναι..λοιπον καταφερα κ αναψα την μια λαμπα η αλλη οσο κ να παιδευτηκα δεν..αλλα δεν με πειραζει ουτος η αλλος για τους δισκους μου ειναι οτι πρεπει η μια.βεβαια εχω μεγαλη περιεργεια για το τι φταιει..οι λαμπες ειναι οκ τα ντουι επισης..δοκιμασα ολους τους συνδιασμους στη συνδεσμολογια...δεν ξερω μηπως φταιει τοballast αλλα δρ νομιζω..ειναι και τα ιδια βατ..μακαρι να ειχα παρει αλλη μαρκα ενυδρειο.. ευχαριστω πολυ κυριοι..να ειστε καλα.αν χρειαστω κατι θα επανελθω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...