Jump to content

Γεννήσαμε ancistrus !!


pandelis

Recommended Posts

Καλώς τα δέχτηκα .... μόλις σήμερα τα είδα να πετιούνται δεν είχα πάρει χαμπάρι ούτε για αυγά ούτε για τίποτα !! Το συγκεκριμένο ενυδρείο είναι 100 λίτρα καθαρά φυτεμένο με εύκολα φυτά και ξύλα . Οι κάτοικοι του 15 phantom και serpae , 2 sae , 2 red line , 5 cory panda , 3 ancistrus ( τώρα πια δε ξέρω πόσα είναι ). Φίλτρανση eheim ecco pro 300 , θέρμασνη 200watt , ψύξη 6 8αρια ανεμιστηράκια πάνω σε stc1000 .

 

20150531_181333_zpsmbtfczly.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν φίλε!!!Ετοιμάσου για πολλές γέννες τώρα.Αν κάνανε την αρχή δεν σταματάνε.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχτηκα .... μόλις σήμερα τα είδα να πετιούνται δεν είχα πάρει χαμπάρι ούτε για αυγά ούτε για τίποτα !! Το συγκεκριμένο ενυδρείο είναι 100 λίτρα καθαρά φυτεμένο με εύκολα φυτά και ξύλα . Οι κάτοικοι του 15 phantom και serpae , 2 sae , 2 red line , 5 cory panda , 3 ancistrus ( τώρα πια δε ξέρω πόσα είναι ). Φίλτρανση eheim ecco pro 300 , θέρμασνη 200watt , ψύξη 6 8αρια ανεμιστηράκια πάνω σε stc1000 .

 

20150531_181333_zpsmbtfczly.jpg

Μπράβο φίλε τέλεια!! Αντε με το καλό να μεγαλώσουν να μου στείλεις κανένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν !!!

Εϊχες φτιάξει φωλιά για τα ancistrus ? 

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησουν μπραβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν !!!

Εϊχες φτιάξει φωλιά για τα ancistrus ? 

 

Όχι δεν είχα φτιάξει τίποτα .... ούτε καν κατάλαβα πως έγινε .....!!! εντάξει έχω αρκετά μέρη στο ενυδρείο με ξύλα και φυτά για να γεννήσουν !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχτηκα .... μόλις σήμερα τα είδα να πετιούνται δεν είχα πάρει χαμπάρι ούτε για αυγά ούτε για τίποτα !! Το συγκεκριμένο ενυδρείο είναι 100 λίτρα καθαρά φυτεμένο με εύκολα φυτά και ξύλα . Οι κάτοικοι του 15 phantom και serpae , 2 sae , 2 red line , 5 cory panda , 3 ancistrus ( τώρα πια δε ξέρω πόσα είναι ). Φίλτρανση eheim ecco pro 300 , θέρμασνη 200watt , ψύξη 6 8αρια ανεμιστηράκια πάνω σε stc1000 .

 

20150531_181333_zpsmbtfczly.jpg

μπραβο !Καλως τα δεχτηκες! Φανταζομαι χαρά οταν τα πρωτοειδες!χαχααα!Εγω μονο γκαπι ειδα απο γεννα...

Έγινε επεξεργασία - zougla
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε μου, να σου ζήσουν και τώρα που ξεκίνησαν θα έχεις και συνέχεια... :thumbup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπραβο !Καλως τα δεχτηκες! Φανταζομαι χαρά οταν τα πρωτοειδες!χαχααα!Εγω μονο γκαπι ειδα απο γεννα...

 

Χαχαχαχα..... δε το πίστευα μιας και δεν έκανα τίποτα παραπάνω από τα συνηθισμένα για τη φροντίδα του ενυδρείου και γενικά ....!!! 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα..... δε το πίστευα μιας και δεν έκανα τίποτα παραπάνω από τα συνηθισμένα για τη φροντίδα του ενυδρείου και γενικά ....!!! 

 

Λιγο ειναι αυτο? ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...