Jump to content

Αναγνωριση ενυδρειου


Mavras

Recommended Posts

Πριν απο περιπου ενα χρονο αγορασαγορασα μεταχειρισμενο το ενυδρειο των φωτογραφιων. Μιας κ το καπακι ηταν ηδη σπασμενο, λεω να το αλλαξω αλλα δεν ξερω τι ενυδρειο ειναι...

Οι διαστασεις του ειναι 100*50*40(ΜΥΠ) και ο ογκος του ειναι 200 λιτρα.

Οποιαδηποτε βοηθεια ειναι παραπανω απο ευπροσδεκτη

Να κ οι φωτο

4a29c458fef18ee74acb0fdd8a9da845.jpg2f44c343ba917a09cae1f184e86ee7e7.jpg397747dcc6dd1dc2d57022f373514009.jpg366455937b22c6adfbdfeb317045fc28.jpg

Αν το εχω βαλει σε λαθος μερος σας παρακαλω μετακινηστε το

Στάλθηκε από το HUAWEI G750-U10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - Mavras
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ παλιό ενυδρείο , δεν ξέρω τι αντοχές έχει .

Για περισσότερες πληροφορίες στο κατασκευαστή εδώ .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την πληροφορια. Θα τον παρω τηλ αυριο κ βλεπουμε, αν κ κάτι μου λεει οτι δεν την γλιτωνω την κατασκευη απο πλεξιγκλας...

Στάλθηκε από το HUAWEI G750-U10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οτι και αν κανεις με το καπακι τα καλωδια απο τα ballast δεν ειναι καλο-σωστο ετσι που τα εχεις τυλιγμενα.

Απλωσετα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μιλησα με τον κατασκευαστη...

Τζιφος... Βασικα εγω ρωταγα αν εχει ανταλλακτικα κ η κυρια στο τηλ με ρωταγε απο που παιρνω τηλ και πως φτασουν σε εμενα τα πραγματα. Στην ερωτηση μου βεβαια αν εχει ανταλλακτικα η απαντηση ηταν σαφεστατα αρνητικη...

Μπορει να σκεφτει καποιος αλλον τροπο;;;

@rastaman - το καλωδιο ειναι πολυ μακρυ κ καπως πρεπει να μαζευτει... Θα δω τι μπορω να κανω...ευχαριστω παντως

Στάλθηκε από το HUAWEI G750-U10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - Mavras
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου λείπει κομμάτι από το καπάκι μπορείς πολύ εύκολα να το κολλήσεις με κόλλα Bisson για σκληρά πλαστικά, ανάλογα το σημείο που είναι σπασμένο βέβαια και πως θα είναι και αισθητικά.

Για καπάκια επίσης μπορείς να δεις και εδώ αλλά είναι λίγο ακριβούτσικα http://www.igna.gr/index.php/eshop/enydreia-1/kapakia-enydreion-17

Link to comment
Share on other sites

Τα καλώδια σου νομίζω μπορείς να τα έχεις έτσι κουλούρα, έξω από το καπάκι. Να μην ζεσταίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Τα καλωδια ειτε ρευματος ειναι ειτε σηματος καλο ειναι να μην τα εχουμε τυλιγμενα γιατι δημιουργουν πηνιο με διαφορετικα αποτελεσματα σε καθε περιπτωση.

Ενα καλωδιο σηματος πχ αν ειναι τυλιγμενο κουλουρα δημιουργει παραμορφωσεις και ενα ρευματος μπορει να λιωσει.

Βεβαια για να συμβει το δευτερο στην προκειμενη περιπτωση ειναι αρκετα δυσκολο καθως τα φορτια που μεταφερει δεν ειναι μεγαλα.

Ας μην ξεχναμε ομως οτι προκειται για λεπτο καλωδιο(0,75 ?? ) το οποιο βρισκεται διπλα στα μπαλαστ που ζεσταινονται αρκετα.Παλι δεν προκειται να συμβει κατι απλα το σχολιαζω επειδη το ειδα :)

Αν θες την γνωμη μου λοιπον απλωσε τα παραλληλα με τα μπαλαστ :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...