Jump to content

προβλημα με damsel


Recommended Posts

γεια σας και παλι,αν και εχω να γραψω καιρο (λογο χρονου) απο τοτε που εστηνα το reef μου πριν δυο μηνες και κατι.τα πραγματα πηγαιναν πολυ καλα μεχρι που χθες ειδα το νταμσελακι μου να μην τρωει και να ειναι στην γωνια και να αναπνεει πολυ γρηγορα.τι μπορει να εχει παθει?τι μπορω να κανω?φοβαμαι για τα υπολοιπα ψαρια(κλοουν.gobby.ppseudocheilinus hexataeni).οι μετρησεις που εκανα ητα καλες

nitrit 0

nitrat σχεδον μηδεν

ammonia 0

ph 8.2

περιμενω την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι,αν και εχω να γραψω καιρο (λογο χρονου) απο τοτε που εστηνα το reef μου πριν δυο μηνες και κατι.τα πραγματα πηγαιναν πολυ καλα μεχρι που χθες ειδα το νταμσελακι μου να μην τρωει και να ειναι στην γωνια και να αναπνεει πολυ γρηγορα.τι μπορει να εχει παθει?τι μπορω να κανω?φοβαμαι για τα υπολοιπα ψαρια(κλοουν.gobby.ppseudocheilinus hexataeni).οι μετρησεις που εκανα ητα καλες

nitrit 0

nitrat σχεδον μηδεν

ammonia 0

ph 8.2

περιμενω την βοηθεια σας

Τα damsel συνηθίζουν να αναπνέουν γρήγορα.

Πρόσεξε μήπως τον καταδιώκει κάποιο άλλο ψάρι. Πιθανά κλόουν.

Αν τρώει κανονικά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Διαφορετικά, οι αιτίες γρήγορης αναπνοής είναι η αύξηση των τιμών της αμμωνίας και των νιτρωδών ή η κακή οξυγόνωση. Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο όμως, θα είχαν συμπτώματα και τα άλλα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το damsel απεβιωσε.τα αλλα ψαρια ειναι μια χαρα αποτι δειχνουν.Τα τεστ που εκανα ηταν σε κανονικα επιπεδα ,μαλον ο κλοουν εβαλε το χερακι του.ελπιζω να πανε ολα καλα.θα ανεβασω καποια στιγμη και φωτο αν και ακομα εχω πολυ δρομο.ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...