Jump to content

απορια με νεο ενυδρειο


Blackwolf

Recommended Posts

χαιρεται... θα ηθελα να φτιαξω ενα νεο ενυδρειο και εχω την εξης απορια: εχω ενας φιλος μου κομμενα ρονταρισμενα 8αρια τζαμια με διαστασεις 1,00 μ Χ 40 εκ Χ 45 εκ. Δηλαδη βγαινει 180 λιτρα μικτα. Μου τα πουλαει γυρω στο 100αρικο κολλημενα ετοιμα μου ειπε. Αξιζει λετε??? με 8αρι τζαμι σε αυτα τα λιτρα?

Link to comment
Share on other sites

Σαν πολλά μου φαίνονται τα 100 για 8ρηα τζάμια. Εγώ από μαγαζί πήρα 190 λίτρα με 180 και είχε σετ καπάκι με φωτισμό και εσωτερικό φίλτρο.

Εντελος φιλικά είναι υπερβολικά τα 100€ για την γυάλα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο Γιαννης,καλυτερα να βρεις ολο το πακετο,,ακομα καλυτερα ψαξε στις αγγελιες.

Αλλα η  εμπειρια κατασκευης εχει άλλη αξια,αν πιανουν τα χερια σου ,προσπαθησε.

 

Παντος δεν σου ζητα υπερβολικα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

εγω ρωτησα περισσοτερο απο θεμα αντοχης τα 8αρια τζαμια αν αντεχουν τα λιτρα και το βαρος... ααα με ξανα πηρε τηλ και μου ειπε στην τιμη θα μου κανει και ενα καπακι δεν καταλαβα απο τι υλικο μοιαζει με λεπτο φυλλο λαμαρινας αυτα τα ασημενια που ειναι που χρησιμοποιουνται πολυ στην κουζινα νομιζω inox  δεν θυμαμαι... αξιζει λετε με καπακι σε αυτα τα λεφτα? επισης σκεφτομαι οτι απο αγγελιες πανω κατω το ιδιο θα μου βγει αν υπολογισω και τα μεταφορικα μιας και μενω επαρχια και δυσκολο να βρω καποιος να πουλαει απο τον τοπο μου η εδω κοντα... εσεις τι προτεινετε? :D 

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα φουλ εξτα έτυμο από τις αγγελίες με καπάκι φωτισμό εξωτερικό φίλτρο κλπ. Άντε να το βρεις κομπλέ ενυδρείο στα 160-200€ το πολύ και θα τα έχεις όλα γιατί για βάλτα κάτω και σκέψου 100€ γυάλα και καπάκι ( θα έχει φωτισμό? Αν ναι μιπος έχεις διαρροές ρεύματος που θα είναι μεταλικο? ) μετά πάει η αγορά βυθού, φίλτρου κλπ.κλπ. Θα σου πάει πάνω από 250 ακόμα και αν βρεις φτηνά υλικά.

Ναι ειμαι υπερβολικός ομος σκέψου τη σε συμφέρει 100€ γυάλα με καπάκι και αν έχει φωτισμό η το πολυ 200 με τα μεταφορικά και το ενυδρείο πλήρως εξοπλισμένο?

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αγγελιες ενα 180αρι φουλ εξτρα και με επιπλο 190 ευρω αλλα παραλαβη απο αθηνα... μπορω να το φορτωσω σε μεταφορικη? αναλαμβανουν τετοια? η ειναι επιφοβο ? να παω μηπως εγω ενα ταξιδι αθηνα για να το παρω ? απο θεμα ασφαλειας φοβαμαι λιγο μην ερθει σπασμενο... :/ 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αναλαμβάνουν αρκεί να συνεννοηθείτε με τον τύπο που το πουλά.

Link to comment
Share on other sites

Αν σπάσει κάτι την ώρα της μεταφοράς τα πληρώνει ολλα η μεταφορική.

Link to comment
Share on other sites

Aπαντηση στο πρωτο ποστ

Γυρω στο 50αρι εχουν τα τζαμια, αν βαλεις και σιλικονη και εργασια ενα 80αρι καλα ειναι αν σου το αφησει

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...