Jump to content

σκεψεις.. σκέψεις.. σκέψεις..


pan_Oz

Recommended Posts

. Στη δική μου λογική αν πας να στήσεις 500άρι και τα 500-1000€ για φως για παράδειγμα κατι δεν πάει καλά.. τι έννοώ? το χόμπυ πρέπει να βγαίνει απο το [/size][/font][/color][/font][/color][/size]

περίσσεμα μας και όχι το υστέρημα.. ;)

Έχουμε τελείως διαφορετική λογική......το 'ή κάνω χόμπι με τα όλα ή δεν κάνω καθόλου δεν το καταλαβαίνω.....εγώ προτίμησαν φτιαξω 650λιτρα με 1500€ σύνολο , και με πολύ χαμηλά λειτουργικά έξοδα, φτιάχνοντας πολλά πράγματα μόνος μου, χωρίς να έχω να ζηλεψω τίποτα από αλλά hitech και πανάκριβα ίδιων λίτρων ριφ, όσο αφορά τις συνθήκες που κατάφερνε να κρατώ για τα ζωντανά. Και IMHO είναι πολύ πιο σημαντικό να τα καταφαιρνεις με "λίγα" παρά με έτοιμα και "πολλά"!

Link to comment
Share on other sites

Φιλος πιστευω οτι οικονομοα.δεν κανεις με το μικρο.

θα σου ελεγα να κοιταξεις αλλου.

φωτιστικο λεντ εηω πρωσοπικα δουλευω με 0,43w ana litro.

episis an exeis antlia epistrofis se jebao.

apo ekei kao pera poso kostos exoun mesa sto xrono to parapanw kh ca mg?

logo i thermansi einai alla kai auti prosarmozetai.

Link to comment
Share on other sites

εγώ προτίμησαν φτιαξω 650λιτρα με 1500€ σύνολο , και με πολύ χαμηλά λειτουργικά έξοδα, φτιάχνοντας πολλά πράγματα μόνος μου, χωρίς να έχω να ζηλεψω τίποτα από αλλά hitech και πανάκριβα ίδιων λίτρων ριφ, όσο αφορά τις συνθήκες που κατάφερνε να κρατώ για τα ζωντανά. 

Καποια στιγμη βρες λιγο χρονο και κανε μας μια παρουσιαση ολων αυτων που αναφερεις. Μονο θα βοηθησουν παιδια που αγαπανε το χομπυ αλλα δεν μπορουν οικονομικα να καλυψουν το κοστος για ετοιμα και επωνυμα πραγματα.

 

Ειναι καλο να υπαρχουν στο φορουμ ενυδρεια στημενα με D.I.Y και ετσι νεα μελη ή μελη που θελουν να πανε σε κατι οικονομικο να εχουν ενα "μπουσουλα".

 

Αμεσα πχ θα βοηθουσες και τον Παναγιωτη.

 

Σε προτρεπω να το κανεις μιας και απο τα γραφομενα σου το κατεχεις το "αθλημα"!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τελείως διαφορετική λογική......το 'ή κάνω χόμπι με τα όλα ή δεν κάνω καθόλου δεν το καταλαβαίνω.....

Συμφωνω απολυτα με τον gregkn73.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναγκαστικά να διαλύσω το 180l μου όταν έπεσε η ασφάλεια στο σπίτι ποίος ξέρει για πόσες μέρες....το κοίταγα άδειο μια βδομάδα...τα οικονομικά μου δύσκολα για να το ξαναφτιάξω από την αρχή. Είπα τέλος ως εδώ δεν ξανασχολουμε...τα πουλισα όλα ....δεν άντεξα πήρα άλλο μικρό μέσα σε λίγες μέρες....Η γνώμη μου μην το χαλάσεις δεν θα σε καλύψει ένα μικρό...δεν θα μπορείς να έχεις τα ζωντανά που θέλεις και πάντα θα είναι λίγο....κάνε περικοπές όπως σου λένε τα παιδιά κρατά το σταθερό και με το που θα παίρνεις οικονομική ανάσα κάνε κάτι παραπάνω...φιλικά Μιχάλης.

Link to comment
Share on other sites

Πανο ξανασκέψουτο φιλαράκι μου! Εχουμε μιλήσει και είμαι και εγώ υπερ των pico- μικρών nano αλλα ρε φιλε....δεν ξέρω είναι και λίγο αδικία για το ενυδρείο σου και για την προσπάθεια που εκανες. :mellow:  :mellow:  :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...