Jump to content

Το νεο μου ενυδρειο 300 λιτρα (παρουσιαση)


Recommended Posts

Την παρασκευη μεχρι πριν λιγα λεπτα ηταν καπως ετσι το ενυδρειο μου 

http://prntscr.com/8dky4p

 

αυτη την στιγμη ειναι 

 

http://prntscr.com/8dkyma

 

μεχρι αποψε θα προσθεσω το εξωτερικο φιλτρο και μπορει και το καπακι με τον φωτισμο!! 

αναμενετε νεες φωτογραφειες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά βλέπω οτι έβαλες ψάρια πριν βάλεις φίλτρο. Το φίλτρο θα το μπολιάσεις; προέρχεται από άλλο ενυδρείο στρωμένο;

Link to comment
Share on other sites

πουλησα το πιο μικρο μου ενυδρειο την παρασκευη και δεν ειχα που να βαλω τα σκαλαρια,το καλο της υποθεσεις ειναι οτι το φιλτρο που θα βαλω ειναι στρωμενο διοτι ηταν σε αλλο ενυδρειο  :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν ποσο καιρο δουλευε το αλλο φιλτρο?

Τωρα ειναι σε λειτουργια σε ενυδρειο με ψαρια?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μεχρι πριν λιγες ωρες το φιλτρο δουλευε στο πετ σοπ?

Ρωταω γιατι αν θυμαμαι καλα,μας ειχες πει οτι θα παρεις ενα φιλτρο απο ενα πετ σοπ το οποιο το ειχε μια κοπελα και το πηγε πισω για να παρει αλλο και αυτος στο πετ σοπ θα στο καθαριζε κιολας.

Μπορεις να μας εξηγησεις για να καταλαβουμε την πορεια του φιλτρου?Σε ρωταω γιατι εχω τους λογους μου.

Τα ψαρια ειναι μεσα στο ενυδρειο απο την Παρασκευη χωρις φιλτρο?

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρια μου ηταν απο την παρασκευη χωρις φιλτρο διοτι δεν ειχα αλλο να το αντικαταστησω.

η κοπελα ειχε αυτο το φιλτρο στο ενυδρειο της και αποφασησε να το παρει στο πετ σοπ στο οπιο θα το αγορασω εγω για να παρει αλλο ειδος φιλτρου σε εκπτωση. δεν ξερω αν το καθαρισε ο ανθρωπος του πετ σοπ

Έγινε επεξεργασία - Michalis Stavria
Link to comment
Share on other sites

Ποτε το πηγε εκει η κοπελα?

Απο την ημερα που το πηγε εκει η κοπελα μεχρι σημερα το φιλτρο δουλευε στο πετ σοπ?

Ελπιζω να μην εχεις ταισει καθολου τα ψαρια σου απο την Παρασκευη μεχρι σημερα...

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρια τα ταισα παρασκευη πριν πουλισω την γιαλλα και σημερα μονο.

η κοπελα πηγε σημερα λογικα πριν λιγη ωρα! λογικα ναι θα δουλευε και σημερα το φιλτρο αλλα δεν ειμαι σιγουρος.. 

τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Για μενα βιαστικες να βαλεις τα ψαρια εκει γιατι αν το φιλτρο ηταν εκτος λειτουργιας για πολλες μερες,θα εχει χασει μεγαλη δυναμη της βιολογιας του.

Οταν δεν εχουμε φιλτρο,δε ταιζουμε καθολου για να μην ανεβει αμμωνια.

Μολις παρεις το φιλτρο και το βαλεις στο ενυδρειο,ριξε και υγρα βακτηρια. Μη ταισεις τα ψαρια για 2-3 μερες καθολου και απο αυριο τσεκαρε με το με μετρησεις αμμωνιας,νο2 και νο3.

Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα αυτο. αν ομως το φιλτρο λειτουργουσε μεχρι πριν λιγη ωρα θα ειναι ενταξει η θα πρεπει να ριξω τα βακτηρια και να μην τα ταιζω για 3 μερες?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ξερεις μεχρι ποτε λειτουργουσε,κανε αυτα που σου ειπα για να εισαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ολα κομπλε! πηρα το φιλτρο και δεν το καθατισε! το μονο που χρειαζετε καθαρισμα ειναι οι σωληνωσεις του! εχει μεσα σιροπαξ απο τι μου ειπε

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσέ το άμεσα, και πρόσθεσε βακτήρια. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ειναι ολα κομπλε! πηρα το φιλτρο και δεν το καθατισε! το μονο που χρειαζετε καθαρισμα ειναι οι σωληνωσεις του! εχει μεσα σιροπαξ απο τι μου ειπε

 

Δεν άνοιξες το φίλτρο; δε ξέρεις τι έχει μέσα; κάνε ενα κόπο, μπορεί να έχει siporax και τιποτα άλλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη, αν θυμαμαι καλα ειχες ενα φιλτρο στο προηγουμενο που δουλευε, σωστα; Απο κει να παρεις μπολι και να βαλεις στο καινουριο. 

Ανοιξε το να δεις τι εχει μεσα!

Το ενυδρειο σου θελει ακομη δουλεια απο θεμα διακοσμησης!

Link to comment
Share on other sites

το εστεισα μια χαρα , εβαλα τις σωληνωσεις στο σωστο τοπο και οταν προσπαθω να το πομπαρω βγαινει νερο απο το φιλτρο ..

Link to comment
Share on other sites

Ποιο φίλτρο ειναι?

Τι ακριβώς κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Σελίδα 71 και μετά

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...