Jump to content

Πως να βγάλω όλα τα μικρά σαλιγκάρια από το ενυδρειο μου


Recommended Posts

Έχω δύο ενυδρεια.ενα 80λιτρο κανονικά με ψάρια και ένα 60λιτρο που έχει μόνο melanoides και κάτι σαλιγκαρακια μισού χιλιοστού.θέλω να βγάλω όλα τα σαλιγκάρια για να τα μεταφέρω στο μεγάλο και να κάνω καινούριο το μικρό.πως μπορώ να βγάλω ολα τα μικρά σαλιγκάρια;αν βάλω παγίδα σαλιγκαριων μπορουν να βγουνε;πραματικα είναι μισό χιλιοστό χωρίς υπερβολες

Link to comment
Share on other sites

Με απαλές κινήσεις μπορείς και με γυμνά χέρια δεν. Δεν χιάζετε να χαλάσεις λεφτά για παγίδα..., μπορείς και μόνος να φτιάξεις μία.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να αγορασεις καποια παγιδα φτιαξε μια μονος σου σε ενα πλαστικο μπουκαλακι κατο τετοιο με τροφη ψαξε λιγο πως.

Μετα λυση ειναι ταassassin snails τα οποια δεν ειναι αιρμαφροδιτα ωστε να γεμισεις και ειναι και γλυκουλια :)

Επισης εκανα το σχολιο σε αλλο ποστ καθως εψαψνα

Έγινε επεξεργασία - retard20
Link to comment
Share on other sites

Με απαλές κινήσεις μπορείς και με γυμνά χέρια δεν. Δεν χιάζετε να χαλάσεις λεφτά για παγίδα..., μπορείς και μόνος να φτιάξεις μία.

Και αν μείνει κανένα;θα σκοτωθεί όταν πλεινω το ενυδρείο ή θα Πεταχτει γιατί θα πετάξω όλα τα πραματα

Link to comment
Share on other sites

Για λαθρεπιβάτες μιλάς; Αν ναι, τι σε απασχολεί αν μείνουν και μερικά; Αυτά γεννάνε ραγδαία. Άλλοι προσπαθούν για να τα ξεφορτωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ απάντησε μου είναι σοβαρό

 

Δεν σε βλέπω ήρεμο και υπομονετικό παρόλο που τα έχουμε ξαναπεί και αρχίζω να αγχώνομαι και εγώ . . .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...