Jump to content

Moorish Idol εμπειρίες


PanaGreco

Recommended Posts

Έχω διαβάσει τα σχετικά προφίλ του πανέμορφου αυτού ψαριού αλλά θα ήθελα και τις δικές σας εμπειρίες για όσους το έχουν ή το είχαν στα ενυδρεία τους.

Είναι όντως τόσο δύσκολο ψάρι όσο λένε τα προφίλ ? είναι δύσκολο στο ταισμά τους? τσιμπάει όντως τα κοράλια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι δυσκολο στο ταισμα πανο ξερω ομως σιγουρα οτι χτυπαει  acropores  και  clam

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Ειναι αρκετα δυσκολο στη διατροφη του,θελει να εχει σφουγγαρακια να τρωει οποτε το θελησει.

Τωρα για κοραλλια ΣΙΓΟΥΡΑ θα τσιμπησει!! Μερικα ειδωλα περισσοτερο και αλλα.λιγοτερο...

Εχω ακουσει και διαβαζω πολλα για το ψαρι αυτο... σε εμενα τιμησε απο clams εως και styllophora kai emphyllia..για εμενα αξιζει των κοπο να ασχοληθεις μαζι του!!

Ο λυκουργος εχει 2 ειδωλα μεσα στην υγεια που μπορει να σου πει αλλη μια εμπειρια!!

Η δικη μου ειναι,φουγγαρια γιατι ειναι λιγακι περιεργο στο στομαχι του,πολλα μικρα και διαφορα γευματα!προτειμησε να τον παρεις απο καταστημα που εχεις τυφλη εμπιστοσινη να τον ταισουν μπροστα σου να τον δεις πως τρωει με ορεξη!!! Και μην τον παρεις αδυνατο να εχει τα κιλακια του!!

Απο κοραλλια τωρα ειχα 4 ειδωλα ενα μονο πειραξε. Τα αλλα 3 ΚΥΡΙΟΙ μονο το σφουγγαρι τσακιζαν!!!ευχομε εαν τον αποκτησεις να σου παει καλα!!και να το ευχαριστηθεις οσο δεν παει!!!

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΨΑΡΙ!!

(Εαν θες εχουμε γραψει ενα ψευτο θεματακι για της εμπειριες μας στα idols ισως σου φανει χρησιμο)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Πετράν. Που είναι αυτό το θεματάκι? Θα ήθελα να το διαβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...