Jump to content

Koi και χρυσοψαρα


Vagelis1245

Recommended Posts

Γεια σας φίλοι μου

Έχω ένα ενυδρείο 20-25 λίτρα και σκέφτηκα να βάλω κοι

Το ενυδρείο κάνει για αυτό το ψάρι ?

Πώς θα πρέπει να είναι διακοσμημένο?

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο αυτο κάνει μονο για μονομάχο και για γαρίδες. Τα ΚΟΙ ειναι μονο για λίμνες!

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα.

 

 

Να σκεφτείς μόνο πως τα ΚΟΙ ξεπερνούν τους 70-80 πόντους, και τα χρυσόψαρα τους 30 πόντους.

Δυστυχώς μας έχει μείνει η κακιά εικόνα του χρυσόψαρου σε γυάλα :(

Link to comment
Share on other sites

Πωπω Ναι παιδιά έχετε δίκιο τα καημένα τα κοι τα βάζουν στις γυαλες και αργό πεθαίνουν

Θα βάλω μονομάχο μάλλον

Τι άλλο μπορώ να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Πωπω παιδιά μου αρέσουν πολύ! Τα κοι θα τα έβαζα στο 200αρι το ενυδρείο αλλά έχω άγρια ψάρια

Έχω διαβάσει πως τα κοι αντέχουν και σε 4 βαθμούς κρύο

Επίσης όταν τα ταΐζεις σε αφήνουν να τα χαηθευεις σε θεωρούν σαν "provider"

Link to comment
Share on other sites

Πωπω παιδιά μου αρέσουν πολύ! Τα κοι θα τα έβαζα στο 200αρι το ενυδρείο αλλά έχω άγρια ψάρια

Έχω διαβάσει πως τα κοι αντέχουν και σε 4 βαθμούς κρύο

Επίσης όταν τα ταΐζεις σε αφήνουν να τα χαηθευεις σε θεωρούν σαν "provider"

 

Ελα,πες τωρα αληθεια,διαβαζεις αυτα που σου γραφουμε?

Εγω πιστευω πως οχι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, το ξαναλέω. Αν δεν έχεις μεγάλη λίμνη στην αυλή σου, κοι μη βάζεις πουθενα αλλού. Τα ΚΟΙ σε ενυδρεια δε μπαίνουν, ούτε σε 200, ούτε σε 500 λίτρα. Θέλουν λίμνη. Τα 2 Όσκαρ που έχεις στα 200 λίτρα μαζί με αλλα ψάρια, θέλουν μόνα τους 500 και πάνω για να πεις οτι κοντεύουν να φτάσουν στα όρια μιας σχετικά καλής διαβίωσης. Τα ΚΟΙ ξέχασέ τα, θέλω να με καταλάβεις, εσυ κι εγω και οσοι εχουν ενυδρειο και πχι λιμνη εδώ μεσα, θα τα βλέπουμε μονο σε φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω τι λέτε Μην είστε επιθετικοι

Στο ενυδρείο θα τα έβαζα μέχρι να μεγαλώσουν όταν θα μεγάλωναν θα τα πήγαινα σε μαγαζί με λίμνη που έχει ένας φίλος του πατέρα μου στην Θεσσαλονίκη...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη Καλησπέρα ,

φτιάξε το ενυδρείο σου με μικρά ψαράκια και φυτά να το χαρείς και μήν κοιτάς τα Κόι που είναι πολύ ωραία (ξέρω γιατι έχω) αλλά θέλουν πολύ χώρο , αφού έχεις ενθουσιαστεί τόσο αν έχεις χώρο κάνε μια λίμνη αλλιώς μην τα βάλεις σε κανένα ενυδρείο θα είναι δυστυχισμένα ... είναι κρίμα :)

Κάθε Κόι για να αναπτυχθεί θέλει 1000 λίτρα δεν μπορείς να τα κρατήσεις σε ενυδρείο ....

Και αν ερθεις προς τα εδω , έλα να ταϊσεις τα δικά μου κάτσε με τις ώρες να τα χαρείς :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω τι λέτε Μην είστε επιθετικοι

Στο ενυδρείο θα τα έβαζα μέχρι να μεγαλώσουν όταν θα μεγάλωναν θα τα πήγαινα σε μαγαζί με λίμνη που έχει ένας φίλος του πατέρα μου στην Θεσσαλονίκη...

Δεν είμαστε επιθετικοί φίλε μου. Απο τα δυο θέματα που άνοιξες, μας δίνεις την εικονα οτι μας δουλεύεις όμως ψιλο γαζί. Απο τα Όσκαρ στο παγκάσιους και απο εκει στα κοι. Σου λέμε οτι δεν κανουν αυτα για τα λίτρα σου και δεν καταλαβαίνεις ή κάνεις πως δε καταλαβαίνεις και μας τρολλάρεις κανονικά. Μη τα βάλεις λοιπόν τα κοι στα 200 λίτρα ούτε μέχρι να μεγαλώσουν γιατι ΔΕ θα μεγαλώσουν.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαστε επιθετικοί φίλε μου. Απο τα δυο θέματα που άνοιξες, μας δίνεις την εικονα οτι μας δουλεύεις όμως ψιλο γαζί. Απο τα Όσκαρ στο παγκάσιους και απο εκει στα κοι. Σου λέμε οτι δεν κανουν αυτα για τα λίτρα σου και δεν καταλαβαίνεις ή κάνεις πως δε καταλαβαίνεις και μας τρολλάρεις κανονικά. Μη τα βάλεις λοιπόν τα κοι στα 200 λίτρα ούτε μέχρι να μεγαλώσουν γιατι ΔΕ θα μεγαλώσουν.

 

Ελα που εγω πιστεύω κάτι τέτοιο :angylaw:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συζήτηση ανοίγω δεν είπα ότι θα βάλω κοι μέσα στους Όσκαρ και στον παγκασιους

Link to comment
Share on other sites

πήρατε την λάθος εικόνα Εγώ να μάθω θέλω και ρωτάω διάφορα πράγματα για να μάθω

Έγινε επεξεργασία - Vagelis1245
Link to comment
Share on other sites

@Vagelis1245


Αντί να κάνεις απανωτά posts σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να χρησιμοποιείς το κουμπί "επεξεργασία" και να προσθέτεις αυτό που θέλεις στην προηγούμενη δημοσιευση σου!

 

Την επόμενη φορά θα βρεθείς εκτός φόρουμ να διαβάσεις ξανά τους κανόνες που ήδη έχεις αποδεχτεί αλλά δεν τηρείς!!

 

topic locked

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...