Jump to content

I am back...


Recommended Posts

Και μετά από 2 χρόνια αποχής επανέρχομαι με νέο ενυδρειό.. Ελπίζω όλοι οι παλιοί να είναι καλά και να παραμένουν στο χομπυ δυνατοί... Το νέο ενυδρείο λοιπόν έχει στηθεί και είναι στο στρώσιμο. Είναιφουλ φυτεμένο με σχετικά εύκολα φυτά αλλά αρκετά στον αριθμό. Είναι περίπου 140 λίτρα 60μ*30π*80υ. Έχει κάτω manado και από και στον πάτο υπόστρωμά. Πείτε ιδέες για ψαροσυνθέσεις φιλικές προς τα φυτά και εκτός των ζωοτόκων. Κλείνω προς neon άρα στοχεύσατε προς τα εκεί....Περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες ξανά στην παρέα. Νομίζω ότι μια μεγάλη ομάδα καρδινάλιοι θα είναι ότι πρέπει στα λιτρα και την εμφάνιση του ενυδρείου σου!

Άντε και περιμένουμε σύντομα φωτό!

Link to comment
Share on other sites

Τα κοπαδόψαρα δε θέλουν σχετικά μεγάλο μήκος όμως; Τουλάχιστον πιο μεγάλο απο 60 εκατοστα; 80 εκατοστά ύψος βρε θηρίο; Πως θα φυτέψεις εκει μέσα;

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να εχεις πολυ φως...γιατι με 80εκ υψος...πολυ δυσκολα τα πραγματα για φυτεμενο..

Εγω για κοπαδοψαρα θα σου ελεγα ember tetra μιας που εχεις μονο 60εκ μηκος, αλλα να ξερεις οτι θελουν μαλακο νερο οπως ολα τα τετρα αλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ηρθες ξανά πίσω. :)

Ενα μεγάλο κοπαδάκι cpd και μερικές γαρίδες amano

http://www.aquazone.gr/forums/topic/42310-danio-margaritatus-roberts-2007/#entry385550

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες (ξανά) στο χόμπι! Είναι ευχάριστο να υπάρχουν επιστροφές όταν πλέον περισσεύουν οι αποχωρήσεις.

Πολύ ύψος έχει πάντως το ενυδρείο σου!

Link to comment
Share on other sites

Όντως μανίκι το φύτεμ θυμήστε μου πως ανεβαζω φωτο...

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως μανίκι το φύτεμ θυμήστε μου πως ανεβαζω φωτο...

 

Φτιαξε ενα λογαρισμο σοτ photobucket ή σε καποιο παρομοιο και επικολησε τα λινκ.

Αλλιως μεσω του φορυμ Attach files , αναζητηση και επιλογη  του αρχειου που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Παρτε μια ιδεά..

post-50466-0-92800900-1446495069_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι η φωτο είναι λίγο κάπως για την ακρίβεια είναι 0,76

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...