Jump to content

Να παρω χελωνακι?Και αν ναι πως να προετοιμαστω?


Recommended Posts

Να παρω χελωνακι?Επηρεαστικα λιγο ατην @marich και ειναι γλυκουλικα τωρα που τα βλεπω...ΜΜΜΜ και αν παρω τι πρεπει να χω στο νου μου?Θα μου αρεζε να ακουγα συμβουλες σας

Link to comment
Share on other sites

Τι χελωνιερα να παρω?Εγω προσωπικα μου αρεσει αυτη στην πρωτη φωτο...Εσεις ποια νομιζετε ειναι πιο καλη?Εμενα μου αρεσει η πρωτη γτ ειναι πιο μεγαλη απο την αλλη,εχει ειδικο χωρο για τα απαραιτητα μηχανηματα..Θα μου αρεζε να μου πειτε τα πλεονεκτηματα της χελωνιερας που μου προτεινετε..Ευχαριστω!!!Μπορειτε να στειλετε φωτο τις δικες σας,να γραψετε μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα!!

post-61619-1194_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - MarinaStar
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ενυδρείο,όσο πιο μεγάλο μπορείς, τα χελωνάκια μεγαλώνουν γρήγορα ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς ενυδρείο,όσο πιο μεγάλο μπορείς,φίλτρο ανάλογα πόσα λίτρα θα είναι το ενυδρείο σου, θερμοστάτη, λάμπα θερμαντική και λάμπα uvb.. Αυτά είναι τα βασικά  :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Οκ αποφασησα να παρω ενυδρείο. (βεβαια απο το πετσοπ που θα το παρω -παρολου που ειμαι κατα των πετ σοπ αλλα υπαρχει αλλη λυση;-εχει μικρα ενυδρεια.σιγουρα σε κανα χρονο αλλαγη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και τώρα που το σκέφτομαι,για να μη μπεις σε πολλά έξοδα, τώρα που θα είναι μικρό μπορείς να πάρεις ένα κουτί αποθήκευσης σαν αυτό 

post-59689-0-17381300-1446898807_thumb.jpg 

και όσο μεγαλώνει θα έχεις χρόνο να οργανωθείς κ να πάρεις ενυδρείο :)

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια να πω δεν μου πολυ αρεσει σαν ιδεα θα παρω τωρα ενα ενυδριακι με 23$(ευρω απλα δεν ξερω το σημα)και θα ειμαι μια χαρουλα νομιζω.Βεβαιως θα παρω ολα τα απαραιτητα απλα αν γινετε να ξερω σε τι βοηθαει το καθε τι γιατι εχω μπερδευτει :bigemo_harabe_net-81::AAGGGHHH: :AAGGGHHH:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις και στις αγγελίες του φόρουμ για ενυδρείο, μάλιστα  έχει μια καλή ευκαιρία που αναρτήθηκε πρόσφατα. Ρίξε μια ματιά.  :D

Link to comment
Share on other sites

Mod Note : Τα δύο θέματα σου, ενώθηκαν σε ένα, μιας και έχουν κοινό περιεχόμενο

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ με τα ποστ σχετικα με χελωνιερα -ενυδρείο. γτ θα παρω το ιδιο ακριβως που μενει τωρα απλα μονη της χωρις τι αλλες χελωνιτσες (πιο μεγαλες γυρω 6εκ σε σχεση με το αλλο που ειναι τρια) φωτογραφίες το ενυδρειακι το ιδιο και τις διαστασεις

του ενυδρειο μολις το παρω!Μπορειτε να συνεχισετε να λετε πληροφορίες για αυτα μιας που δεν ειμαι ολοκληρωμενη γιατι θελω να μαθω τα παντα (οχι τα ζωα)πως μπορουν.να εκπαιδευτουν,να ζησουν ομορφοτερα απο οτι τους αξιζει κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα, εκτός και αν δεν φροντίζεις την υγειηνή του ή αν τρώει ωμό κρέας 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...