Jump to content

Το ενα τρωει ταλλο


Recommended Posts

Οπως λεει και ο τιτλος η κιχλιδα μου εχε αρχισει να τρωει το red eye...μου τα πουλησε ετσι ο πετσοπας.60λτ το ενυδρειο....πειτε τι να κανω...του εψει φαει σχεδον ολα τα λεπια και τη μιση ουρα

Link to comment
Share on other sites

Τι κιχλιδα φιλε; τι ακριβως σου πουλησε ο πετσοπας, δεν καταλαβα;

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου την πουλησε για νανοκιχλιδα μαζι με αγγελοψαρο και 2 red eye αλλα πρεπει απλως να ειναι μικρη...κανονικη κιχλιδα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?

Γιατι πριν αγορασετε ενα ψαρι δεν ρωτατε εδω πρωτα? Η γιατι δεν ψαχνετε πληροφοριες πρωτα πριν κανετε αγορα?

Οταν αγοραζετε εναν σκυλο,το ιδιο κανετε?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου φίλε θα μπορούσες αν ήθελες, να μας πεις την ηλικία σου?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αν μπορείς φώτο από την "μυστηριώδη" κιχλίδα και τα red eye. Πόσο καιρό έχεις μαζί τα ψαράκια; Πόσο καιρό λειτουργεί το ενυδρείο σου; :)

Link to comment
Share on other sites

Μου την πουλησε για νανοκιχλιδα μαζι με αγγελοψαρο και 2 red eye αλλα πρεπει απλως να ειναι μικρη...κανονικη κιχλιδα

Ε τωρα τι να πω??? Να το ανοίξω το βρωμοστομα μου... γιατι κι εγω οταν πρωτοπηρα ψαρια κατι τετοιο επαθα... αλλα δεν υπήρχε διαδίκτυο... βαλε φωτο να δουμε την ψαροσουπα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη...ημουν πολυ απασχολημενος αυτον τον καιρο και δεν προλαβα να μπω...αυριο θα στειλω φωτο...υο ενα μονο τρωει...το αλλο το κινηγαει σπανια αλλα δεν το κανει τιποτα...τωρα εχω ενα παλιο 10 λιτρο ενυδρειο που μου ειχε πουλησει παλια ο πετσοπας με 2 χρυσοψαρα...τα πρωτα μου οταν μου ελεγε οτι θελουν 3 λτ το καθενα....θα τα βαλω στο 10λιτρο για καραντινα προς το παρον και μετα βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε μερικά πράγματα για τα Red eye (μέχρι να μάθουμε την κιχλίδα)... γιατί ούτε αυτά μπαίνουν σε 60λιτρο (και φυσικά ούτε μόνο 2... αλλά σε κοπάδι).-

 

http://www.seriouslyfish.com/species/moenkhausia-sanctaefilomenae/

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εβαλα τα red eye στην γεννηστρα και κατα πανω τους το φιλτρο...ο πατερας μου ειναι λογιστης και εχει εναν πελατη ο οποιος ασχολειτε με τζαμια...ολα τα ενυδρεια αυτος μου τα κανε...θα παρω ενα τζαμι την τετερτη να το χωρισω στα 2...στελνω φωτογραφιες

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται απο πανω που ειναι φαγωμενο αλλα 2-3 μερες που τα χω εκει εχει αρχισει να θεραπευεταιpost-58505-0-65346900-1448792020_thumb.jpgpost-58505-0-97135600-1448792075_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το χωρισα στην μεση το ενυδρειο....θα στειλω φωτογραφιες αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

post-58505-0-07258700-1449316685_thumb.jpgpost-58505-0-85536000-1449316787_thumb.jpgpost-58505-0-33464000-1449317018_thumb.jpg

Ωριστε μερικες φωτογραφιες οπως ειναι τωρα...δεν ξερω αν μπορειτε να καταλαβετε πως ειναι...εχει 1 θερμοστατη 2 φιλτρα καθ ενα τζμι στη μεση αλλα περνει το νερο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...