Jump to content

ζευγάρωμα molly τι χρώμα θα βγουν;


Στάθης Σκλαβενίτης

Recommended Posts

Γεια σας παιδια εχω ενα τελειως λευκο και ενα τελειως μαυρο molly αν ζευγαρωσουν τα μωρα θα ειναι ασπρα και μαυρα η κατι  σε δαλματιας πορτοκαλι και κιτρινα ;

Έγινε επεξεργασία - Στάθης 9
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω ενα τελειως λευκο και ενα τελειως μαυρο molly αν ζευγαρωσουν τα μωρα θα ειναι ασπρα και μαυρα η κατι  σε δαλματιας πορτοκαλι και κιτρινα ;

 

JS2BMXj.png

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρωτησα γτ μ ειπαν σε πετ σοπ οτι υπαρχει κ η πιθανοτητα να βγουν διαφορα χρωματα  μιας και κραταει σπερμα για 4-5 γεννες

Έγινε επεξεργασία - Στάθης 9
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα γτ μ ειπαν σε πετ σοπ οτι υπαρχει κ η πιθανοτητα να βγουν διαφορα χρωματα  μιας και κραταει σπερμα για 4-5 γεννες

 

Ναι,αυτο ειναι σωστο.

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για τα molly δεν ξερω να σου που ακριβως γιατι ειμαι καινουργιος.σε πτηνα που εχω δεν παιζει ρολο μονο το χρωμα των γονεων αλλα και τον παππουδων δηλαδη το μαυρο που εχεις μπορει να ειχε πατερα μαυρο και μητερα πορτοκαλι και να βγηκε μαυρο αυτο ομως μπορει να κανει γονο ππρτοκαλι γιατι εχει καποια γονιδια μεσα του.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ακριβως για αυτο τον λογο ρψτησα και εγω εδω στο φορουμ τεσπα γεννα με ασπρα δεν εχω δει ακόμα πηρα δυο μαυρα και κυνηγιουνται ολη την ωρα τα ασπρα τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...