Jump to content

Ψαρακι...


Recommended Posts

Γεια σας!Εχω πολυ καιρο να γραψω γιατι ειχα προβλημα με τους κωδικους αλλα διαβαζα σαν επισκεπτης..Τελικα δεν θα παρω νεροχελωνακι γιατι δεν εχω τον καταλληλο χωρο για αυτο και θελω να περναει καλα,βεβαια απο την αλλη μπορει δεν ξερω το λειπαμε μεσα σε μια γυαλινη χελωνιερα με 6,7 χελωνακια και τα 2 δεκα εκ. τελως παντων θα δω τι θα κανω!Τωρα προς το παρων θα ηθελα ενα ψαρακι γλυκου νερου αλλα δεν ξερω ποιο.Γενικως θα το εχω στο δωματιο μου (γραφειο ή σε μια συρταριερα)για να το χαζευω..

Τα φωτα σας και αν μπορειτε γραψτε μου περιπου που κυμαινονται οι τιμες!

Ευχαριστω!

 

 

Mod note

Έξω χιονίζει . . . Μην επιλέγεις το λευκό χρώμα όταν γράφεις γιατί δεν φαίνεται τίποτα :(

 

 

 

Έγινε επεξεργασία - rastaman
Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι θα το έχεις σε γυάλα?

Και τι εμπειρία έχεις στα ψάρια?

Mod note

Μην κάνεις απανωτά posts.Εκμεταλλεύσου την δυνατότητα που έχεις για επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το πιο βασικό είναι το ενυδρείο, πόσα λίτρα είναι, και από κει και πέρα θα βρεις και το κατάλληλο ψαράκι

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι θα το έχεις σε γυάλα?Και τι εμπειρία έχεις στα ψάρια?Mod noteΜην κάνεις απανωτά posts.Εκμεταλλεύσου την δυνατότητα που έχεις για επεξεργασία.

Εμπειρια ενα μονομαχο και ποσα χρυσοψαρα παλια(μικρη εξι χρονων)Ναι σε γυαλια(αληθεια υπαρχειμκατι αλλο και δεν το η

ξερω-σοβαρα τωρα δεν κοροϊδευω.)

Νομίζω πως το πιο βασικό είναι το ενυδρείο, πόσα λίτρα είναι, και από κει και πέρα θα βρεις και το κατάλληλο ψαράκι

Οπως καταλαβες θα ειναι μικρο μιας και θα μπει για ενα ομορφο "διακοσμιτικο" που κολυμπαει.Απο λιτρα δεν τα παω καλα..Ευχαριστω και τους δυο για τις συντομες απαντησεις!
Link to comment
Share on other sites

Ενυδρείο όταν λέμε εννοούμε ορθογωνιο, ή έστω τετράγωνο. Οι στρογγυλες γυάλες καλό είναι να αποφεύγονται ;)

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενυδρείο όταν λέμε εννοούμε ορθογωνιο, ή έστω τετράγωνο. Οι στρογγυλες γυάλες καλό είναι να αποφεύγονται ;)

Η αληθεια να λεγεται δεν ηξερα την διαφορα..ενυδρειο εννοουσα.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, όσο πιο μεγάλο το ενυδρείο που θα επιλέξεις τόσες πιο πολλές επιλογές θα έχεις, το κάθε ψάρι έχει διαφορετικές απαιτήσεις :)

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να βγαλεις τα λιτρα του ενυδρειου πολλαπλασιαζεις μηκος χ πλατος χ υψος και αυτο που θα βρεις το διαιρεις δια 1000.

Καντο και πες μας ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου.Χωρις να ξερουμε τα λιτρα,δεν μπορουμε να προτεινουμε ψαρια.

Επισης θα πρεπει να μας πεις και τι εξοπλησμο εχει το ενυδρειο (φιλτρα,θερμοστατες κτλ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ποσο χρονο - διαθεση θα εχεις να ασχοληθεις μαζι του!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...