Jump to content

Μεγαλη ποσοτητα τροφης απο λαθος


Recommended Posts

Φιλοι καλες γιορτες με υγεια....εκανα μιραα στραβη που στα 8 χρονια δεν την εχω ξαναπαθει.Στο ριο 125 με 110 λιτρα καθαρα 4 πλατυ 5 νεον και 5 κοριντορα στρωμενο 5 μηνες και εσωτερικο φιλρο 206 φλοβαλ και το εσωτερικο του στους 25 c βαθμους...μου επεσε περιπου ενα κουταλι του γλυκου τροφη...τι να κανω ειχα δουλεια και ειπα στη γυναικα μου να τα ταισει!!!!!!!η τρωφη φαγωθηκε ολη χωρισ να πρωλλαβω ουτε νερο να αδιασω η να βαλω σκουπα βυθου....οι τιμεσ του νερου ιδανικες το θεμα ειναι αυριο τι ξυμερωνει? εχω το ερωτημα αν σεν σκασουν τα ψαρακια απο το φαι η αμμωνια και τα νυτρικα που θα φτασουν αλλαζω 25% του νερου καθε εβδομαδα....μπορει να με σωσει μια νυστεια δυο ημερων ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η τροφή φαγώθηκε δεν έχεις να φοβάσαι για κάτι.

Παρόλα αυτά να υποθέσω οτι το φίλτρο σου είναι στρωμένο και έχει βιολογικό υλικό ??!!!

 

Το topic μεταφέρεται κάπου που ταιριάζει καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η τροφή φαγώθηκε δεν έχεις να φοβάσαι για κάτι.

Παρόλα αυτά να υποθέσω οτι το φίλτρο σου είναι στρωμένο και έχει βιολογικό υλικό ??!!!

 

Το topic μεταφέρεται κάπου που ταιριάζει καλύτε

Στο εσωτερικο τησ μανασ του εχω μηχανικο φιλτραρισμα και στο εξωτερικο δυο λιτρα sera profesionna.....oxi απο βιολογια ειμαι οκ,,,,να μη φοβαμαι λες φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Αν οπως σου ειπε ο Βασιλης το ενυδρειο ειναι στρωμενο κανε και μια καλη αλλαγη, για τον φοβο των Ιουδαιων που λενε.

Link to comment
Share on other sites

Στο εσωτερικο τησ μανασ του εχω μηχανικο φιλτραρισμα και στο εξωτερικο δυο λιτρα sera profesionna.....oxi απο βιολογια ειμαι οκ,,,,να μη φοβαμαι λες φιλε?

 

Καλο ειναι, οσα φιλτρα και να εχουμε να ειναι και με βιολογικο και μηχανικο.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την ορθογραφεια γραφω στα αγγλικα ειμαι καλυτερος...απλα μου εχει κολυσει το πληκτρολογειο λογο θαλασσινου νερου

 

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι, οσα φιλτρα και να εχουμε να ειναι και με βιολογικο και μηχανικο.

 

Σε ευχαριστω φιλε αυριο θα δω τιμες και αν κατι σεν παει καλα θα κανω πιο νωρις την εβδομαδιαια αλλαγη καλο βραδυ

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...