Jump to content

Σκεφτομαι να παρω χελωνακι.


Recommended Posts

Εχω ετοιμαστει να παρω χελωνακι εχω ψαξει για χορο και για τροφη αλλα ακουσα οτι λιγο δυσκολο να φροντησεις ενα. π.χ Κατι για την μυτη που πρεπει  να την καθαριζεις και αλλα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο φόρουμ, υπάρχει ένα θέμα που λέγετε αμφίβια και νερό χελώνες.

Δεν ξέρω πως να σου βάλω εδώ το Λίνκ.

Από τα λίγα που εχω διαβάσει και εγω, θέλεις, μεγάλο ενυδρειο, για να το έχεις καιρό, καθώς θα μεγαλώσει, εννοείτε.

Επίσης φίλτρο, λάμπα, και στερια.

Θα σε βοηθήσουν τα παιδιά εδώ, πολύ.

Καλή αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβος σου ειπε ο φιλος απο πανω...διαβασε μερικα θεματα που εχει καρφιτσωμενα στα αμφιβια και νεροχελωνες θα σου απαντησουν πολες απορειες.Αν τελικα αποφασισεις να κανεις το βημα παρε 1,το πολυ 2 μην ξεγελαστεις με το μεγεθος που τα δινουν και σιγουρα μην ακουσεις αυτα που λενε στα πετ, ''δεν θελουν τιποτα'' ''το νερο μονο μια φορα αλαγμα και τερμα'' και τετοια.Σε νεαρη ηλικια θελουν αρκετη φροντιδα (οχι τιποτα τρελο) και να κοιταξεις να ειναι καθαρα τα ρουθουνια,τα ματια να μην εχουν τσιμπλες και να τα εχουν ανοικτα συνεχεια και φυσικα να ειναι δραστιρειες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα χρειαστείς ενυδρείο , λάμπα uvb , μια λάμπα θέρμανσης , φίλτρο , θερμοστάτη και τελος στεριά . Το νερο θα το αλλάζεις μια φορά την εβδομάδα ! Καλό διάβασμα ελπίζω να βοήθησα !

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει αυτο και σε 8 μερες που θα φερουν θα παρω την τροφη και την χελονα

αυτο εδω:https://www.google.gr/search?q=enidrio+xelonas&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwit1qy-t_XKAhVBqg4KHb8_CsEQ_AUIBygB&biw=1366&bih=657#tbm=isch&q=%CF%87%CE%B5%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%82&imgdii=fvHdMUA7c1aRrM%3A%3BfvHdMUA7c1aRrM%3A%3B-flSsF0oikx9LM%3A&imgrc=fvHdMUA7c1aRrM%3A

Έγινε επεξεργασία - DarkWolf12
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας !!

 

Ελπίζω να έχεις διαβάσει ήδη αυτό το θέμα όπως ήδη σου πρότειναν.

 

 

Αν θέλεις διόρθωσε το link δεν δείχνει κάτι συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε στεναχορισω αλλα εκει μέσα δεν χωράει ο θερμοστάτης επίσης διάβασε το θέμα που σου έστειλαν απο πάνω αν δεν το εχεις διαβάσει σε περιπτωση που δεν μπορείς να πάρεις ενυδρείο βαλτην σε πλαστικό κουτί !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...