Jump to content

"μαλλια" στον αραγωνιτη


Recommended Posts

καλησπερα παιδια. στο ενυδρειο μ εχουν βγει κατι σαν καφε τριχες- μαλλια στον αραγωνιτη ξερετε τι ειναι; πρεπει να κανω κατι; ( μην πειτε να τα χτενισω :P) ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι καινούργιο ενυδρείο μάλλον είναι διατομική.

Μια φωτο θα βοηθούσε πολύ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου έγγραψε ο Λεύτερης,μια καθαρή φώτο θα βοηθήσει πολύ για να σου πούμε...

Link to comment
Share on other sites

τρεχει ενα χρονο! νταξει θα βγαλω αυριο και θα ανεβασω γτ τωρα δεν θα φαινεται ευχαριστωωω :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κ εγω με τη σειρα μου με τα παιδια γιαννη!

Βαλε φωτο για να ξερουμε αν ειναι διατομικη οπως ειπε κ ο λευτερης η' καποια αλλη αλγη :thumbsu:

Γιατι αν ειναι αυτη δεν χρειαζεται να ανησυχεις ιδιαιτερα,ενω αν ειναι π.χ τριχοειδη θα πρεπει να αντιδρασεις διαφορετικα!

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη δεν ειναι και πολυ καλη η φωτο οποτε μπορω και να κανω και λαθος αλλα αυτο μου φαινεται για κυανο.Τριχοειδης δεν ειναι σιγουρα.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι αν ειναι κυανο οντως τοτε ισως θα ειχες και σε αλλα σημεια στο ενυδρειο και οχι μονο στον αραγωνιτη.

Γι'αυτο και δεν ειμαι και σιγουρος!

 

Αν μπορεσεις βαλε μια πιο καθαρη και πιο κοντινη αν ειναι ευκολο και εχεις το χρονο :thumbsu:

 

Α επειδη ειναι σιγουρα πιο ευκολο για εσενα να κανεις αναγνωριση που το βλεπεις ζωντανα μπροστα σου,δες στο  παρακατω λινκ μερικες φωτο μηπως το αναγνωρισεις

http://www.aquazone.gr/forums/topic/74198-%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%87%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%B3%CE%B5%CF%82%CF%8C%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B8%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%83%CE%B9%CE%BD%CF%8C-%CE%B5%CE%BD%CF%85%CE%B4/

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον βρηκα ακρη :)

Για πες και σε εμάς βρε Γιάννη. Τι άκρη έβγαλες για να μαθαίνουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα στο ακουαριο και εδειξα σε εναν τυπο την φωτογραφια.. και μ ειπε οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο..μ ειπε οτι τωρα εστρωσε το ενυδρειο μ και μ εδωσε ενα rainfordi για να το φαει... πηρα και αντιφωσφορο γτ δεν ειχα :P  τωρα σε μια βδομαδα μ ειπε οτι μπορει να εχω δει αποτελεσματα αυτα...  χαμος το θαλασσινο ενυδρειο σε λιγο θα γεμισω φυκιαααα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...