Jump to content

Recommended Posts

φίλοι μου γειά σας,

εδώ και τρείς μέρες είδα στα θωρακικά πτερύγια και στην ουρά ενός δίσκου κάτι μικρά διφανή στίγματα σαν φυσσαλίδες με διάμετρο περίπου όσο το ένα τέταρτο από το κεφάλι μιάς καρφίτσας.Ο δίσκος συμπεριφέρεται κανονικά.Τι μπορεί να είναι?Πρέπει να κάνω κάτι?

Έχω ανεβάσει το ίδιο θέμα στο thread γιά δίσκους αλλά νομίζω ότι είναι πιό σωστό να καταχωρισθεί στις ασθένειες.Συγνώμη άν σας κουράζω.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή φωτό θα ήταν κατατοπιστικότερη... Μήπως πρόκειται για ick? Είναι σαν κόκκοι από αλάτι τα στίγματα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΤΡΟΥ αν τα έχεις όλα αυτά τα ψάρια που αναφέρεις στο προφίλ σου (180 lt 9 αγγελόψαρα 13 cm 2 δίσκοι 12 cm 1 κλόουν 13 cm 1 silver shark 15 cm 1 πλακόστομος 15 cm) δεν απορώ που εκδήλωσε πιθανά ick. Πρέπει να σκεφτείς σοβαρά την αναβάθμιση σε ένα μεγαλύτερο ενυδρείο ή τη μείωση του πληθυσμού! :thumbup:

Μια φωτογραφία πάντως θα φώτιζε την κατάσταση για ασφαλή διάγνωση της ασθένειας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Απ ' 'οτι διάβασα σε έναν κατάλογο ασθενειων υπάρχει μιά περίπτωση να είναι μικρές φυσσαλίδες αέρα πού δεν αποτελούν ασθένεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...