Jump to content

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ


south

Recommended Posts

Πριν 2 μήνες περίπου είχα την τελευταία γέννα από το ζευγάρι Crib που διατηρούσα, :wootwoot:

στη συνέχεια το έδωσα σε έναν φίλο μου :thumbup: γιατί ήταν ασύμβατο με τους δίσκους που αποφάσισα να πάρω.

Χθες έκανα γενικό καθάρισμα στο 2028 και μέσα στο πρώτο καλαθάκι βρήκα ένα crib 2cm, ενώ όταν άδειασα το φίλτρο βρήκα άλλα 6 μεγέθους 1cm...τ :wootwoot::buttrock: τώρα φιλοξενούνται σε 54 καραντίνα.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ,περίπου 2 μήνες έζησαν μέσα στο φίλτρο :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χρήστο , μπράβο.Πρόλαβες να βγάλεις καμμία φωτογραφία ;, έτσι για ενθύμιο.ΔΥΝΑΤΑ τα cribensis :buttrock: Αφού τους ρούφηξε το φίλτρο δεν είχαν οι μάγκες άλλη λύση . Βρήκανε την ησυχία τους , κυκλοφορία νερού καλή, τροφή κάτι υπήρχε όποτε το αποικήσανε για καλά.

Φιλικά Σωκράτης :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ακούγετε τρελό αλλά μέσα στο φίλτρο το μόνο που λίπη είναι ο φωτισμός.

Όλα τα αλλά είναι τέλια !!!!!!!!

Ευχαριστώ

Γιάννος Σάββα

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγώ παλιότερα με καμιά 10αρια guppy, άνοιξα το φίλτρο (serafill 900) ένα μηνά μετά από την τελευταία γέννα και τα είδα μέσα να βολτάρουν :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μήνες περίπου είχα την τελευταία γέννα από το ζευγάρι Crib που διατηρούσα, :wootwoot:

στη συνέχεια το έδωσα σε έναν φίλο μου :thumbup: γιατί ήταν ασύμβατο με τους δίσκους που αποφάσισα να πάρω.

Χθες έκανα γενικό καθάρισμα στο 2028 και μέσα στο πρώτο καλαθάκι βρήκα ένα crib 2cm, ενώ όταν άδειασα το φίλτρο βρήκα άλλα 6 μεγέθους 1cm...τ :wootwoot::buttrock: τώρα φιλοξενούνται σε 54 καραντίνα.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ,περίπου 2 μήνες έζησαν μέσα στο φίλτρο :buttrock:

επειδη ειμαι ο φιλος να αναφερω πως το συγκεκριμενο ζευγαρι γεννησε και σε μενα!!! ΚΑΡΠΕΡΟΤΑΤΟ!!! βεβαια ενω τις 2 πρωτες μερες εβλεπα τα μικρα να κανουν βολτες με τη μαμα τους , ξαφνικα εξαφανιστηκαν!!! Καιρος λοιπον να ανοιχτουν τα φιλτρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια εμπειρία είχα κατά το παρελθόν με μωρά ancistrus, που αναπτύχθηκαν μέσα στο φίλτρο.

Θα ήθελα να σε ενημερώσω, πως διατηρώ επί πολλά χρόνια ένα γηραιό ζευγάρι cribensis, μαζί με τους δίσκους μου, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα συμβίωσης.

Το ενυδρείο μου είναι σχετικά μεγάλο και το συγκεκριμένο ζευγάρι έχει δημιουργήσει τη φωλιά του σε μια γωνία, όπου περνάει αρκετό από το χρόνο του εκεί, επιδιδόμενο κατά καιρούς σε ερωτικές δραστηριότητες με πολλές γέννες.

Δεν ενοχλεί τους δίσκους, ούτε αυτοί ενοχλούνται από την παρουσία τους.

Μόνο με τα corydoras, δεν έχουν καλή σχέση, όταν αυτά πλησιάζουν τη φωλιά. Παρόλα αυτά, όμως τα συγκεκριμένα γατόψαρα, δεν πτοούνται καθόλου από τις απωθήσεις του ζευγαριού και δείχνουν να το διασκεδάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...