Jump to content

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!Εχω ενα πακου σε 400λιτρα ακομα 18εκ ευτυχως με αμερικανους συγκατοικους.Στο ενα του ματι εχει κατι λευκο που το κανει να ειναι θολο.Αμεσως σκευτηκα για cloud eye...Εβαλα φαρμακο αναλογο και εδειξε εντος 2ωρου βελτιωση αλλα τωρα παλι θολωσε.Ειχα καποτε ενα black moor και ειχε σφηνωσει σε ενα κοχυλι μεγαλο σαν σιφωνι.Στον απεγκλωβισμο τραυματιστηκε στα ματια και θολωσαν.Στη πορεια ιχε απωλεια ορασης μεχρι που τυφλωθηκε αδυνατισε πολυ....Εκανα οτι μπορουσα ταισμα στο χερι μα παει.Δεν θελω να συμβει το ιδιο με το πακου μου.Απο συνθηκες νερου εχω ΝΟ3=10,ΝΟ2=0,ΡΗ=7,γενικη σκληροτητα=12 και ανθρακικη=3.Αλλαγες καθε 10μερες 1/4 εκτος απροοπτου.Θερμοκρασια 24.Συγκατοικοι

ζευγαρι γκριν τερρορ,1κοπαδακι απο 3δολλαρια και ενα οσκαρ 13εκ(που θα πρεπει με πολυ λυπη να το αποχωριστω γιατι δημιουργει προβλημα).Επιπλεον ο πακου δεν εχει συνηδητοποιησει ακομα οτι η τροφη ερχεται απο την επιφανεια και ημερησιως τρωει 7-8παλετς.Συν της αλλης στρεσαρεται απιστευτα ευκολα.Τι μπορω να κανω για να λυσω ολα τα προβληματα του πακου μου?Βοηθεια σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το να θολωνουν τα ματια ενος ψαριου συνηθως οφειλετε σε βρομικο νερο.σιγοθρεψου για το ποσο καθαρο ειναι το νερο σου και μετα βλεπουμε.(τη θεραπεια για το κλαουντ αι συνεχισε την καλου κακου)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...