Jump to content

περιεργη συμπεριφορα


GARD83

Recommended Posts

Υπαρχει μεσα στο ενυδρειο ενας "αρκουδομαγκας" απο την πρωτη μερα που το πηρα(περιπου εναν μηνα).

20161212_210327.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες 3 μερες τους δινω και μια δευτερη τροφη εκτος απο τα φυλλαρακια.Υπαρχει πιθανοτητα να εγιναν πιο επιθετικα εξαιτιας της τροφης?Εχω δει γενικα τωρα τελευταια μια νευρικοτητα στο ενυδρειο!!Υπαρχει πιθανοτητα να φταιει οτι αυξησα απο 2 φορες σε τρεις το ταισμα?

20161212_184524.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος kkgr έγραψε:

Μετρήσεις νερού κανείς;

Πηγα το σαββατο να παρω τεστ κι ο ιδιοκτητης μου ειπε πως ειναι περιτο!Αν κανεις λεει αλλαγες νερου καθε 20-25 μερες δεν εχεις προβλημα.πριν απο μια εβδομαδα πηγα δειγμα νερου στην "αβυσσο" και μου ειπε μια χαρα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος GARD83 έγραψε:

Πηγα το σαββατο να παρω τεστ κι ο ιδιοκτητης μου ειπε πως ειναι περιτο!Αν κανεις λεει αλλαγες νερου καθε 20-25 μερες δεν εχεις προβλημα.πριν απο μια εβδομαδα πηγα δειγμα νερου στην "αβυσσο" και μου ειπε μια χαρα ειναι!

ιδιοκτητης του pet shop εννοω!

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευη δεν συζητουσαμε εδω και λεγαμε οτι ενας απο τους δυο πρεπει να φυγει?

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος argy1 έγραψε:

Την Παρασκευη δεν συζητουσαμε εδω και λεγαμε οτι ενας απο τους δυο πρεπει να φυγει?

Σε τρια pet shop που ηξερα και ρωτησα δεν παιρνουν ανταλλαγες!Δεν μου παει να τον...στειλω!!Εχω αυτην την μ@*!)(ια να μην τα βλεπω για διακοσμηση!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος kkgr έγραψε:

Δεν φαινεται για Acei πάντως. Το 1 μάτι είναι έτσι η και τα 2;

Το ενα.Επειδη ειμαι πααρα πολυ νεος στο χομπι παιζει να καταλαβες τι ρατσα ειναι?Υπαρχει πιθανοτητα να μην ψοφησει?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος GARD83 έγραψε:

Σε τρια pet shop που ηξερα και ρωτησα δεν παιρνουν ανταλλαγες!Δεν μου παει να τον...στειλω!!Εχω αυτην την μ@*!)(ια να μην τα βλεπω για διακοσμηση!

Καλα κανεις,γιατι δεν ειναι διακοσμηση,αλλα αν δεν τα χωρισεις εσυ θα το κανουν απο μονα τους και θα ζησει ο πιο ισχυρος.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πρρπει να κάνεις θεραπεια με melafix αλλά για αυτο οπως και το είδος θα στα πούνε οι πιο έμπειροι

Link to comment
Share on other sites

Αλλά όσο έχω μελετήσει τις κιχλίδες δεν μου θυμίζει κάποια οπότε μήπως είναι κανένα υβρίδιο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενωσα τα δυο θεματα,αφου προκειται για το ιδιο προβλημμα,ωστε να εχουμε μαζεμενες ολες τις πληροφοριες και να σε βοηθησουμε καλυτερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος kkgr έγραψε:

Νομιζω πρρπει να κάνεις θεραπεια με melafix αλλά για αυτο οπως και το είδος θα στα πούνε οι πιο έμπειροι

Τι ειναι αυτο?Για κινεζικα μου φαινονται!χαχαχα.Αν καταλαβα καλα το melaflix ειναι για να μην μολυνθει το ψαρι περισσοτερο?

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος kkgr έγραψε:

Αλλά όσο έχω μελετήσει τις κιχλίδες δεν μου θυμίζει κάποια οπότε μήπως είναι κανένα υβρίδιο

Ο αλλος που εβαλα φωτο μηπως ξερεις τι ειναι?

20161212_210543.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...