Jump to content

REEF Ενυδρείο στην Θίσβη Βοιωτίας


teo8731

Recommended Posts

και γω γαρίδες προτείνω.. θα τις τσακίσουν αρκει να είναι πεινασμένες ;)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα...... του Aquazone......

Επανέρχομαι πάλι στο θέμα τις aptesia..............................:sword:

 

Τελικά αποφάσισα να βάλω Helmon....... (Το ρίσκαρα λίγο) :hehe

 

Λοιπόν στο ενυδρείο μου μετά από υποτιμήσει που έκανα στην καταραμένη Aptesia έφτασα να εχω Aptesia με λίγο βράχο...... :hehe

Βάζοντας το Helmon μέσα και με ΜΕΕΕΕΓΑΑΑΛΗΗΗΗ υπομονή τον κατάφερα να τρώει Aptesia.... (Δεν μπορείτε να φανταστείτε την χαρά μου την ώρα που τον είδα να κατασπαράζει μια...... ΤΡΕΛΆΘΗΚΑ)..... εδώ έχουμε ένα μεγάλο ΑΛΛΆ...... μετά από δυο μήνες περίπου το ενυδρείο μου είναι σχεδόν καθαρό από τις καταραμένες..... και το ερώτημα μου είναι.... τις έχει ε ξολοθρέψει? Η τις έχει κουρέψει? έχει άλλος καμία παρόμοια εμπειρία από Helmon????????  

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μπράβο όμως τρώει τίποτα άλλο?πιθανόν πως όχι αρα όταν τελειώσει το φαΐ ....επισεις ο σπόρος υπάρχει παντού αρα τον θηρευτη τον παντρεύεσαι και κοιτάς να ζήσει όσο το δυνατόν περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

τρώει μύδι και με μανία........  άπλα το έκοψα να φαει τις Aptesia και τωρα του βαζω που και που να τρωει και μυδι........

Οπότε να μας ζήσει και να τον χαιρομαστε..... (Μάλλον το παντρεύτηκα).... ευχαριστώ πολύ...... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό ψάρι το chelmon. Παλιά που είχα, μου είχε εξαφανίσει τις απταίζιες. Όμως δυστυχώς όταν το έχασα αυτές εμφανίστηκαν ξανά. Το μόνο ζωντανό που νομίζω τις εξολοθρεύει εντελώς είναι τα bergia. Εμένα έτυχε και μου έκατσε καλά ένα filefish που τρώει απταίζιες και δεν έχει πειράξει ούτε ένα κοράλλι. Φυσικά το παντρεύτηκα.  

Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος Loukas Agelopoulos έγραψε:

Φοβερό ψάρι το chelmon. Παλιά που είχα, μου είχε εξαφανίσει τις απταίζιες. Όμως δυστυχώς όταν το έχασα αυτές εμφανίστηκαν ξανά. Το μόνο ζωντανό που νομίζω τις εξολοθρεύει εντελώς είναι τα bergia. Εμένα έτυχε και μου έκατσε καλά ένα filefish που τρώει απταίζιες και δεν έχει πειράξει ούτε ένα κοράλλι. Φυσικά το παντρεύτηκα.  

Για φέρουν λίγο @Loukas Agelopoulosκαι τον ξαναπαιρνεις

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Για φέρουν λίγο @Loukas Agelopoulosκαι τον ξαναπαιρνεις

Όποτε θες φίλε μου έλα να τον παραλάβεις. Αν και στις δικές σου τροφαντές ζουμερές και λαχταριστές κοραλλάρες δύσκολα θα αντισταθεί! :bigemo_harabe_net-161:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν έχει κάνει τίποτα... Αλλά δεν μπορώ να βάλω clam που μου αρέσουν.....

Στάλθηκε από το B15Q μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα..........
Θέλω κι εγω να πω την εμπειρία μου με τις ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕΣ Aptesia......

Τον Μάρτιο (όπως αναφέρετε πιο πάνω) αποφάσισα να βάλω Helmon για τις Aptesia.... στην αρχή δεν έκανε τίποτα και είχα απογοητευτεί γιατί ήταν γεμάτο το ενυδρείο μου......
Μου πήρε σχεδόν ένα μήνα μέχρι να μάθει να τρώει Aptesia...... Οπότε σύμφωνα με τους υπολογισμούς μέσα σε 2 μήνες περίπου το καθάρισε....
Το μόνο πρόβλημα πλέον είναι ότι από εδώ και πέρα θα πρέπει να τον ταίζω...... και όπως αναφέραμε πριν!!!!!! το Παντρεύομαι..... Να ζήσουμε !!!!! χαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Artemia κατεψυγμένη παιδιά δοκιμάστε..Το δικό μου όσο το είχα έτρωγε ότι έπεφτε στο βυθό!!

Link to comment
Share on other sites

blood worms κατεψηγμένα εχεις τις μεγαλύτερες πιθανότητες. Αφού κάνει την αρχή δοκιμάζεις κι άλλα ;)

είναι και πανέμορφο το μπαγάσικο! :P

 

Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2017 at 9:55 ΠΜ, το μέλος teo8731 έγραψε:

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα..........
Θέλω κι εγω να πω την εμπειρία μου με τις ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕΣ Aptesia......

Τον Μάρτιο (όπως αναφέρετε πιο πάνω) αποφάσισα να βάλω Helmon για τις Aptesia.... στην αρχή δεν έκανε τίποτα και είχα απογοητευτεί γιατί ήταν γεμάτο το ενυδρείο μου......
Μου πήρε σχεδόν ένα μήνα μέχρι να μάθει να τρώει Aptesia...... Οπότε σύμφωνα με τους υπολογισμούς μέσα σε 2 μήνες περίπου το καθάρισε....
Το μόνο πρόβλημα πλέον είναι ότι από εδώ και πέρα θα πρέπει να τον ταίζω...... και όπως αναφέραμε πριν!!!!!! το Παντρεύομαι..... Να ζήσουμε !!!!! χαχαχαχαχαχαχ

Ακουσε φιλε μου παρε αυτη και θα μου πεις   http://www.easyreefs.com/en/masstick_en.html

Υπαρχει Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το easyreef από γνωστό κατάστημα της Αθήνας.... και εννοείτε το δοκίμασα αμέσως......

φίλε μου niknik είχες απόλυτο δίκιο......:geek::phone:

Όλα τα ψάρια μου ... μαζί και το helmon έκαναν σαν τρελά...... το κατασπάραξαν...... :thumbsu:

οπότε μετά από το αποτέλεσμα που έχει....  το πρωτινό ανεπιφύλακτα.....:bow::bow:       

Έγινε επεξεργασία - teo8731
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος teo8731 έγραψε:

Σήμερα παρέλαβα το easyreef από γνωστό κατάστημα της Αθήνας.... και εννοείτε το δοκίμασα αμέσως......

φίλε μου niknik είχες απόλυτο δίκιο......:geek::phone:

Όλα τα ψάρια μου ... μαζί και το helmon έκαναν σαν τρελά...... το κατασπάραξαν...... :thumbsu:

οπότε μετά από το αποτέλεσμα που έχει....  το πρωτινό ανεπιφύλακτα.....:bow::bow:       

Πολυ χαιρομαι ,τωρα δωστης να παχυνει.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μ ενδιαφέρει πλέον αν εχει aptaisia το ενυδρείο μου.....Άλλα και το τι θα φάει ο Helmon μου 

Συγνώμη για την ανάλυση είναι από κινητό........ NikNik φίλε μου για άλλη μια φορά σ ευχαριστώ πολύ...... 

Έγινε επεξεργασία - teo8731
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...