Jump to content

Ενυδρείο Rehau 600 αξιζει;


ocean1

Recommended Posts

Υπαρχουν μελη με αυτο το ενυδρειο ? http://www.petsupermarket.gr/9163/προϊόντα/ενυδρείο-rehau-600-καφέ.html

 

Το κοιταζω για το μακρινο μελλον αλλα θα ηθελα καποιος - καποιοι με προσωπικη εμπειρια να γραψουν 2 - 3 λογια.

Η τιμη ειναι πολυ καλη για ετοιμο κατα την γνωμη μου αλλα με τρομαζει το γεγονος πως 1ον ειναι Κινεζικο και 2ον η εταιρεια δινει

μονο ενα χρονο εγγυηση.

 

Εαν υπαρχει review  καπου στο site  απλα δωστε μου το λινκ γιατι δεν κοιταξα το ιστορικο.

Ευχαριστω.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου στο συστηνω ανεπιφυλακτα να το παρεις χωρις δευτερη σκεψη μιας και προσφατα αγορασα απο το ιδιο καταστημα Rehau 300 μαζι με την βαση του και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος σε θεμα ποιοτητας κατασκευης και πολυ εργονομικο και ευχαριστω στο να βαλεις και να βγαλεις τα φωτιστικα του.

Το μονο αρνητικο που εχω να αναυερω ειναι πως δεν φερει σχεδιο στησιματος βασεις - επιπλου και αν δεν το δεις απο κοντα στημενο θα πεδευτεις λιγο.

Εδω  θα δεις και το ενυδρειο στην παρουσιαση που εκανα πριν λιγο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Giannis_X σε ευχαριστω που μου απαντησες . Διαβασα ολο το θρεντ με την παρουσιαση του ενυδρειου σου , πολυ ομορφο ειναι.

Οσον αφορα την ξυλινη βαση δεν με πολυενδιαφερει το οτι δεν εχει manual  μιας και στα ενυδρεια μου φτιαχνω τις βασεις τους απο σιδερο το

οποιο μετα ντυνω με ξυλο . Βλεπεις δεν εμπιστευομαι την ποιοτητα των βασεων μαζικης παραγωγης .

Μια τελευταια ερωτηση , ποσο καιρο το εχεις σε λειτουργια;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την καλυτερη δουλεια κανεις με την βαση.Ο κοιλοδοκος δεν μασαει σε τιποτα.

Για τα rehau +1 και απο εμενα.Κατοχος ενος 240 και εχω δει σε φιλους το 400 και το 600.Πολη καλη ποιοτητα,ωραιες ενυδρειακες λαμπες και τα καπακια πολυ ανωτερα και απο αλλα ακριβοτερα ενυδρεια.Με τις μεγαλες διαφορες θερμοκρασιας (χωρου-ενυδρειου) ουτε πετσικαρουν ουτε τιποτα.Ανοιγοκλεινουν αψογα.Τωρα βεβαια ο καθε ενας εχει την δικη του γνωμη οποτε το καλυτερο θα ηταν να τα δεις αππ κοντα τα ενυδρεια που σε ενδιαφερουν και να διαλεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω και εσενα argy1 , οποτε μαλλον αν στο μελλον αγορασω θα το προτιμησω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...