Jump to content

ΤΙ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ????


Recommended Posts

:) Εχω ενα ψαρι στο οποιο εχει θολωσει το ματι του.Γνωριζει κανεις την ασθενεια και πως θεραπευεται?Υποψην ειναι μονο αυτο ενα πλεκο και μια γεννηστρα με 14 μωρα στο ενυδρειο.Ειναι κολλητικο?η θεραπεια θα επηρεασει τα μωρα?
Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα σε ενα galaher που ειχα..το ενα του ματι ηταν θαμπο σαν να ειχε μια στρωση ασπρη....εριχνα σταγονεσ,το EXIT και τo eSHa 2000..δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι η ιδια αρρωστια,καλυτερα να παρεισ και μια δευτερη γνωμη απο καποιον που γνωριζει περισσοτερα!!!!σιγουρα το ψαρακι σου θα γινει παλι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως ετσι οπως το περιεγραψες και εσυ ειναι.Τα φαρμακα αυτα πια εταιρια τα βγαζει?

Link to comment
Share on other sites

μπορει να το εχω πει 1 εκατομμυριο φορες ,αλλα θα το ξαναπω.....

ΜΗΝ ΡΙΧΝΕΤΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΨΥΛΛΟΥ ΠΗΔΗΜΑ......

πρεπει να σκεφτειτε εκτος απο τα υπολοιπα ψαρακια σας και τη βιολογια..!!!!

υπενθυμιζω οτι ο σωστος χομπισταε χει και ενα ακομη ενυδρειακι για καραντινα....εκει αν χρειαζεται μπορει να ριξει φαρμακο.

τωρα,το θολο ματι ειναι συνηθως ενδειξη στρεσαρισματος που μπορει να προερχεται απο πολλες αιτιες.......

σε τετοιες περιπτωσεις συχνες αλλαγες νερου,προσθηκη περισσοτερων κρυψωνων,και παρατηρηση συνηθως το ΛΥΝΟΥΝΕ ΤΟ μικρο κατα τα αλλα προβλημα.....ετσι απλα.....

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφησω λιγο να δω πως θα εξελιχθει.Βασικα φοβαμαι να ριξω φαρμακα λογο των μικρων.Οσο για το ενυδρειο καραντινας θα φροντισω να φτιαξω ακομα ενα για να ειμαι σωστος χομπιστας

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...