Jump to content

Συντήρηση ψυκτικού


mouseman

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και καλό καλοκαίρι.

Θέλω να ρωτησω κάτι σχετικά με το ψυκτικό μηχάνημα ενός ενυδρείου.

1. Κάνετε συντήρηση στο μηχάνημα σας 

2.Αν ναι κάθε πότε?

3.Η συντήρηση γίνετε σε κάποιο εξειδικευμένο κατάστημα του μηχανήματος ή μπορεί να το κάνει οοιοσδηποτε ψυκτικος ?

Ρωταω γιατί έχω ένα κινέζικο resun και θα ήθελα να του κάνω μία συντήρηση να δω σε τι κατάσταση βρίσκεται.

Έγινε επεξεργασία - mouseman
Link to comment
Share on other sites

Μάκη το πλένεις με ξύδι και νερο και αφου γυρισει μιση ωρα τουλαχιστον το ξεπλενεις με νερο.Ειναι οκ τώρα εάν θες να φωνάξεις ψυκτικό μπορείς αρκεί να τα ξέρει τα συγκεκριμένα μηχανήματα,εννοω τα ενυδρειαρα ψυκτικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα προτείνω κατι ρισκάροντας να πω κοτσανα διοτι δεν εχω τσιλερ αλλα επειδη ξερω λιγα πραγματα απο ψυκτικα.λογικα τα τσιλλερ εχουν κοντεσερ κ αυτο που θελουν τα κοντεσερ οποσδηποτε ειναι καθαρισμος.στην εψεμ μπορειτε να το ζητησετε ,ειναι φθηνό κ κανει πολυ καλο στην συντήρηση των ψυκτικων μονάδων.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος niknik έγραψε:

Μάκη το πλένεις με ξύδι και νερο και αφου γυρισει μιση ωρα τουλαχιστον το ξεπλενεις με νερο.Ειναι οκ τώρα εάν θες να φωνάξεις ψυκτικό μπορείς αρκεί να τα ξέρει τα συγκεκριμένα μηχανήματα,εννοω τα ενυδρειαρα ψυκτικα.

Νίκο ναι το έχω κάνει αυτό πριν το βάλω στην αποθήκη και θα ξαναβαλω ξύδι και πάλι πριν το βάλω σε λειτουργία αυτό αφορά όμως μόνο το δοχείο που μπαίνει το νερό αλλά μιλάω για τα μηχανικά μέρη και μου μπήκε ή περιέργεια μετά από μία πρόσφατη αγγελία που είδα στο φόρουμ και έλεγε ότι είναι σαν καινούργιο μετά από service 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγω εχω ενα teco και οταν ζητησα να μου κανουν σερβις μου ειπαν πως οταν βγαλει κωδικο στην οθονη να του κανω. Μου ειπαν δηλαδη πως δεν χρειαζεται προλυπτικο σερβις. Τωρα απο την δικη σου μαρκα δεν ξερω.

Έγινε επεξεργασία - Marou
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...