Jump to content

Πάλι από την αρχή...


satkingr

Recommended Posts

Καλησπέρα φιλε μου.πανεμορφα τα κλοουνακια.:thumbsu:

εχω κανα δυο ερωτησης.καταρχας πως πας με την άλγη και κατα δεύτερον γίνετε σε 1,5 μήνα να εχεις φωσφορικά,νιτρώδη και αμωνία 0?μου κάνει εντύπωση που σε σχετικά μικρό διάστημα ήρθαν οι τιμές σε αυτά τα νούμερα.(εκτός τα νιτρικά που νομίζω οτι  πρέπει να πέσουν κι'αλλο)και εγω είμαι στο μάζεμα εξοπλισμού για ενα reef και ειμαι στο :bigemo_harabe_net-98: διάβασμα εκτός αν μου διαφεύγει κάτι.πολλα μπράβο για την δουλεια σου και αναμένω εξελίξεις.

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2017 at 11:55 ΜΜ, το μέλος Sriz έγραψε:

Καλησπέρα φιλε μου.πανεμορφα τα κλοουνακια.:thumbsu:

εχω κανα δυο ερωτησης.καταρχας πως πας με την άλγη και κατα δεύτερον γίνετε σε 1,5 μήνα να εχεις φωσφορικά,νιτρώδη και αμωνία 0?μου κάνει εντύπωση που σε σχετικά μικρό διάστημα ήρθαν οι τιμές σε αυτά τα νούμερα.(εκτός τα νιτρικά που νομίζω οτι  πρέπει να πέσουν κι'αλλο)και εγω είμαι στο μάζεμα εξοπλισμού για ενα reef και ειμαι στο :bigemo_harabe_net-98: διάβασμα εκτός αν μου διαφεύγει κάτι.πολλα μπράβο για την δουλεια σου και αναμένω εξελίξεις.

καλησπερα

 

η άλγη (διατομο-καφέ) αρχίζει σιγά-σιγά να φεύγει... τώρα για το άλλο που ρωτάς από την πρώτη μέρα και για περίπου 7 μέρες έριχνα κάθε μέρα μικρή ποσότητα τροφής. κάποια στιγμή είχε ανέβει λίγο η αμμωνία και τα υπόλοιπα αλλά έπεσαν σχεδόν γρήγορα... για αρχή έριχνα όπως γράφω stability. έκανα την διαδικασία όπως την γραφή για νέο ενυδρείο...

 

τώρα για να σου πω την αλήθεια πριν βάλω τα ψάρια μέσα έβαλα αυτό Prodibio StartUp...

 

χτες πήρα από ένα φίλο λίγο γοργονια και ένα βράχο με ζοανθους... φώτο αύριο μάλλον...

 

σορυ που άργησα να απαντήσω. καλή συνέχεια στο μάζεμα σου 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα.παντος απο οτι εχω καταλάβει η διατομική βγαίνει σε καθε νεοστημένο μεχρι να ισορροπίσει.δεν ξέρω αν βγαίνει σε νεκρό βράχο μόνο.λεω να πάρω κατευθείαν ζωντανό και να το ρισκάρω έτσι.βεβαια και τα δυο εχουν και τα θετικά και τα αρνητικά τους.το prodibio πιστεύω ειναι ενα πολυ καλο σκεύασμα απο οτι διαβάζω.οσο για τον εξοπλισμό ειναι πακέτο.δυσκολο το μάζεμα αλλα σε ανταμείβει αν πάρεις κάτι σωστό.η θάλασσα θέλει αργές κινήσεις.:hehe:bigemo_harabe_net-78:περιμένω φωτό απο τα καλούδια σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...