Jump to content

βοηθεια αγορας ενυδρειου για νεροχελωνα


Recommended Posts

Καλημερα σε ολη την παρεα του aquazone εδω και λιγες μερες σκεφτομαι να αγορασω αλλα δυο νεροχελωνακια ομως δεν εχω δευτερο ενυδρειο και με τα πρωτα χελωνακια δεν τα βαζω για να μην τσακωνονται οποτε ψαχνω καινουργιο ενυδρειο εχω καταληξει να παρω ενα hailea 20lt αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι κανει επειδη κλεινει απο πανω και εχω διαβασει οτι δεν ειναι καλο τα ενυδρεια για χελωνες να κλεινουν οποτε περιμενω ιδεες και αποψεις για να με βοηθησουν να βρω ενα καλο και οικονομικο αμα γινεται ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν φιαχνεις δικο σου? περνεις διαστασεις και σου κοβουν φθηνα τζαμια και με σιλικονη (ενυδρειακη) τα κολλας.

Με 40-50 κανεις ενα ενυδρειο που μπορεις να βαλεις και τις 4 χελωνες σου!!!
νομιζω ειναι καλη λυση... :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω δεν το ειχα σκεφτει ετσι μαλλον αυτο θα κανω και θα βολευτω για χρονια .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Ο.Σ.Φ.Π έγραψε:

Οκ ευχαριστω δεν το ειχα σκεφτει ετσι μαλλον αυτο θα κανω και θα βολευτω για χρονια .

 

Εγω ετσι εκανα το ενυδρειο μου 120 λιτρα με δυπατο με 10ρι τζαμι 
φανταζωμε επιδη τα ενυδρεια για χελωνες ειναι κοντα θα σου βγει ποιο φθηνα

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις περιπου ποσο βγαινει γιατι ειμαι μονο 13 και προσπαθω ολα να τα κανω μονος μου και να μην επιβαρυνω τους γονεις μου αλλωστε δικη μου ευθηνη ειναι ολο το θεμα με τις χελωνες και πρεπει εγω να μεριμνησω για να πανε ολα καλα.

 

Link to comment
Share on other sites

Λεω να μην φτιαξω ενα ενυδρειο και να εχω ολες τις χελωνες μαζι σκεφτομαι να τα εχω χωριστα οποτε θελω το μεγεθος να ειναι 60χ40χ30

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...