Jump to content

πλεκοενυδρειο


mal

Recommended Posts

θελω να κανω ενα πλεκοενυδρειο.τι πλεκο να βαλω;το ενυδρειο ειναι 60χ30χ30 και εχει μεσα 1 congo tetra,1 botia sinthimunki και δυο koina pleko.εχω μεσα και πεντε φυτα.να τα βαλω σε αλλο ενυδρειο ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω ενα πλεκοενυδρειο.τι πλεκο να βαλω;το ενυδρειο ειναι 60χ30χ30 και εχει μεσα 1 congo tetra,1 botia sinthimunki και δυο koina pleko.εχω μεσα και πεντε φυτα.να τα βαλω σε αλλο ενυδρειο ή οχι;

Σε ενυδρείο με αυτές τις διαστάσεις μπορείς να βάλεις ένα ζευγάρι Ancistrus Sp.3 ή κάποιο μικρότερο είδος π.χ. Ancistrus Claro.Όμως πρέπει να σου πώ ότι τα δύο 'κοινά' πλέκο που έχεις κατα πάσα πιθανότητα είναι κάποιο είδος Pterygoplicthys που χρειάζονται απαραίτητα τουλάχιστον 300 λίτρα το καθένα καθώς το τελικό τους μέγεθος είναι 40+ εκατοστά! :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ.Είναι μικρό το ενυδρείο για κάτι άλλο εκτως απο ανσίστρους. :);):angry2::wootwoot::D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συμφωνώ και εγώ.Είναι μικρό το ενυδρείο για κάτι άλλο εκτως απο ανσίστρους. :P:P:thumbup::thumbup::rasp:

ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ :hysterical::rasp::rasp::rasp::rasp::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αφτο που ηθελα να προσθεσω ειναι εαν προβεις σε μια κατασκεθει Πλεκοενυδρειου αφτο που ειναι απαραιτητο κα να δυο ριζεσ απο Μοπανι τις θεωρω απαραιτιτες και αυτοι ακομη περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...