Jump to content

Συνδυασμοι ψαριων


PanagiotisSp

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος math01141 έγραψε:

Προσπαθώ να βοηθήσω τον Παναγιώτη απο το τηλέφωνο να βάλει σε λειτουργία το νεο του φίλτρο αλλά ματαια.... πως κανει εξαερωση αυτο το φίλτρο; εχει το dolphin astro 2212

 

 

Έχει ένα στρογγυλό καπάκι στη κεφαλή. Με κλειστό το φίλτρο και τους διακόπτες, να το ανοίξει και να γεμίσει το φίλτρο από εκεί μ'ένα ποτήρι. Το ξαναβιδώνει, ανοίγει διακόπτες και στη συνέχεια το φίλτρο. Αν θυμάμαι καλά το καπάκι αυτό βιδώνει και ξεβιδώνει ανάποδα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα στρογγυλό καπάκι στη κεφαλή. Με κλειστό το φίλτρο και τους διακόπτες, να το ανοίξει και να γεμίσει το φίλτρο από εκεί μ'ένα ποτήρι. Το ξαναβιδώνει, ανοίγει διακόπτες και στη συνέχεια το φίλτρο. Αν θυμάμαι καλά το καπάκι αυτό βιδώνει και ξεβιδώνει ανάποδα.
Σωστός
Link to comment
Share on other sites

Μικρυνα τις τρύπες και τις έκανα φωλιές...οι περισσότερες έχουν μια εισοδο-εξοδο...Πως σας φαινεται; 3e8a584ce89c661ecb0fdbb9319aefec.jpg

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο μάτι είναι πολύ φυσικό από τα προηγούμενα στησίματά σου, ας μας πουν οι πιο έμπειροι αν κάνουν οι σπηλιές στα ψάρια σου. Πρόσθεσε και 1-2 ανούμπιες πάνω στις πέτρες, να σπάσεις το πολύ γκρι, καθώς και μια αφίσα με ένα μπλε φόντο πίσω :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαινεται...το spray bar το χρειαζεσαι σε τοσο μηκος..δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το 1 απο τα 2 τεμαχια?επισης δεν το βαζεις στη αλλη ακρη για πιο ομορφο και καλυτερη κυκλοφορια?

Link to comment
Share on other sites

Καλο στησιμο.

Βαφεις πλατη μαυρη, βαζεις και μαυρο spray bar και εισαι ετοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα μου αρεσει πιο πολυ το στησιμο των πετρων τωρα.Επισης πιστευω πως αν καποιο ειναι αδυναμο κ το κυνηγανε τα υπολοιπα θα μπιρει να κρυβεται πισω απο την ντανα.Αν μπορεις να βαψεις την πλατη απο πισω μπλε ή μαυρη με πλαστικο χρωμα καλο θα ηταν.Θα τονιζει τα χρωματα των ψαριων σου κ των φυτων.Επισης νομιζω οτι αν βγαλεις το σπρευ μπαρ θα εχεις μεγαλυτερη ροη του νερου μεσα στο ενυδρειο με αποτελεσμα να μην μαζευονται ακαθαρσιες σε σημεια με χαμηλη ροη.Φροντισε να υπαρχει αναταραξη της επιφανειας για να οξυγονωνεται το νερο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά θα συμφωνήσω με όσα πρότειναν τα παιδιά. Διαφωνώ μόνο στο χρώμα, στην Αφρική ποτέ δεν μου άρεσε το μαύρο. Προτιμώ σκούρο μπλε ή γκρι σε ανάμειξη με ελάχιστο πράσινο. Δείχνει πιο φυσικό. Θέμα γούστου βέβαια. Και εγώ προτιμώ το πλαστικό χρώμα, κόβει κάθε αντανάκλαση. Καλή συνέχεια 

Link to comment
Share on other sites

Το σκούρο μπλε μου αρέσει και εμένα αλλα με τα ντεμασονι δεν ξερω αν ειναι ιδανική επιλογή. Ίσως το γκρι αν δεν πας σε κλασικό μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι θεμα γουστου,προσωπικα πιστευω οτι το μαυρο φοντο ειναι ομορφο μονο σε φυτεμενο ωστε να δινει εμφαση στο πρασινο χρωμα.

 

Οτι και να διαλεξεις παντως φροντισε απο την μεσα πλευρα να μην γυαλιζει.Υπαρχουν αυτοκολητα ματ διαφορετικα πλαστικο χρωμα και βαψιμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βάλω το spray bar από την άλλη μεριά...το μόνο που μπορώ να κάνω εινια ή να αφαιρέσω τελείως το spray bar ή να χρησιμοποιήσω το ένα από τα δύο τεμάχια..τι προτείνετε;

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγαλτο και βάλε την έξοδο του φίλτρου από την άλλη πλευρά και κατά το δυνατόν με φορά προς την επιφάνεια, ώστε να δημιουργηθεί και ανατάραξη στην επιφάνεια :)

Link to comment
Share on other sites

Βγαλτο και βάλε την έξοδο του φίλτρου από την άλλη πλευρά και κατά το δυνατόν με φορά προς την επιφάνεια, ώστε να δημιουργηθεί και ανατάραξη στην επιφάνεια [emoji4]
Δεν μπορώ να το βάλω στην άλλη μεριά διότι το ενυδρείο δεν έχει κενό έτσι ώστε ν χωράνε οι σωλήνες...κενο για καλώδια και σωλήνες έχει μόνο από την μια μεριά...αυτην που τα έχω τώρα

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωριμαζουν σεξουαλικα στους 6 μηνες και το τελικο τους μεγεθος το εχουν στον ενα χρονο.

Βεβαια το τελικο μεγεθος καθοριζεται αναλογα με την αναπτυξη που ειχαν οταν τα πηρες,πως ζουσανε πριν αλλα και πως θα τα φροντισεις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Ωριμαζουν σεξουαλικα στους 6 μηνες και το τελικο τους μεγεθος το εχουν στον ενα χρονο.
Βεβαια το τελικο μεγεθος καθοριζεται αναλογα με την αναπτυξη που ειχαν οταν τα πηρες,πως ζουσανε πριν αλλα και πως θα τα φροντισεις εσυ.
Αυτά που αγόρασα εγώ.. Είναι στα 3-4 εκατοστά...αρα είναι ενός με 2 μηνών ψαρια;

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα την παρακάτω τροφή της τετρα για τα demasoni και τους Ρίχνω πρωί απόγευμα γύρω στις 10 φύλλα Κάθε φορά...εχω και την άλλη τροφή της dajana αλλά δεν ξέρω αν κάνει για τα demasoni τα οποία είναι φυτοφάγα..Γνωριζει κάποιος; 07c941ef9edc50385cd3231f253cc224.jpg3d03def5462ecba889a8e6cb3575ca5d.jpg

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...