Jump to content

Μετασχηματιστες για Metal Halide


Recommended Posts

Σκεφτομαι στο DIY φωτιστικο που εφτιαξα να βαλω 2 70αρες Metal Halide.Μου ειπαν βεβαια οτι η καθε μια θελει δικο της μετασχηματιστη το οποιο σημαινει γυρω στα 120 ευρω.Μηπως γνωριζει κανεις πιο οικονομικη λυση? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα, συγνώμη αγαπητέ φίλε Ανδρόνικε αλλά εδώ πάει αυτό: Α Π Α Τ Η ! ! !

Δες εδώ για μια εναλλακτική και μάθεις τα πραγματικά κόστη.

Edit: Για σύνοψη να αναφέρω ότι ο μετασχηματιστής και ο εκκινητής μου κόστισαν 16€ για μια λάμπα 70watt.

Έγινε επεξεργασία - george hmmy
Link to comment
Share on other sites

Κατσε Γιωργο γιατι θα τρελαθω τωρα! Το φωτιστικο σου το ειχα δει και ειναι τελειο μπορω να σου πω! Ποσο τον πηρες το μετασχηματιστη??? Απο που??? :);):angry2:

Link to comment
Share on other sites

Από μαγαζί της περιοχής μου ηλεκτρολογικό υλικό Ανδρόνικε. Ζήτησα ένα μπάλαστ για λάμπα HQI 70watt, ένα εκκινητή (ο οποίος είναι ίδιος ανεξάρτητα από τα watt) συν τα υπόλοιπα που χρειάστηκα, γύρω στα 16 γιούρια αυτά. Μπορεί να σου πρότειναν έτοιμο σύστημα έναυσης το οποίο απλώς είναι πιο "μαζεμένο", αλλά και πάλι η τιμή είναι τσιμπημένη. Στα χρήματα αυτά μπορείς να πάρεις έτοιμο προβολέα με λάμπα 150watt χωρίς περαιτέρω "μόντες". Είχα δημιουργήσει και ένα τόπικ "συνδέσεις μπάλαστ" όπου, αν προχωρήσεις σε δική σου κατασκευή, θα βρεις όλα τα απαραίτητα στοιχεία. Φυσικά ότι άλλο χρειαστείς, εδώ είμαστε... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...