Jump to content

Το χελωνάκι μου δεν ανοίγει μάτια


Recommended Posts

πριν 6 ώρες, το μέλος Δημητρα Χατζηαποστολου έγραψε:

Ανοιξαμε ματια ειμαστε καλα!!!

:bigemo_harabe_net-94:!Μπραβο χαιρομαι ειλικρινα παρα πολυ!Καλο θα ηταν να μας γραψεις το ιστορικο της θεραπειας ωστε αυτες οι χρησιμες πληροφοριες να παραμεινουν για τον επομενο που θα αντιμετωπισει κατι παρομοιο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω δεν ειδα καμια βελτιωση με της σταγονες και το χαμομηλι και της σταματισα,αλλα η χελωνα μου ειχε κλειστα ματια μαλλον γιαυτο δεν εκαναν δουλεια η σταγονες.καναμε μπανακι με βορικο οξυ(ενα κουταλακι σε 1,5 λιτρο νερο δυο φορες την εβδομαδα) . Με της λαμπες( UVB & basking spot) μεσα σε λιγες μονο μερες αρχισε να ανοιγει ματια. Η διατροφη της ηταν τα πελετς με βιταμινες, που και που της εδινα φρουτα, λαχανικα και ψαρι(χωρις κοκαλα εννοειται μικρα κομματια) που της αρεσαν πολυ!!!Το νερο της παντα καθαρο με αντιχλωριο. Θελουν πολυ φροντιδα και καθαριοτητα καλο φαγητο κ ποικιλια!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομε Δημητρα........ θερμοστατη απο φθινοπωρο.......... καλη συνεχεια!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Δημητρα Χατζηαποστολου έγραψε:

Λοιπον εγω δεν ειδα καμια βελτιωση με της σταγονες και το χαμομηλι και της σταματισα,αλλα η χελωνα μου ειχε κλειστα ματια μαλλον γιαυτο δεν εκαναν δουλεια η σταγονες.καναμε μπανακι με βορικο οξυ(ενα κουταλακι σε 1,5 λιτρο νερο δυο φορες την εβδομαδα) . Με της λαμπες( UVB & basking spot) μεσα σε λιγες μονο μερες αρχισε να ανοιγει ματια. Η διατροφη της ηταν τα πελετς με βιταμινες, που και που της εδινα φρουτα, λαχανικα και ψαρι(χωρις κοκαλα εννοειται μικρα κομματια) που της αρεσαν πολυ!!!Το νερο της παντα καθαρο με αντιχλωριο. Θελουν πολυ φροντιδα και καθαριοτητα καλο φαγητο κ ποικιλια!!!

:thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάει καλύτερα νομίζω απ ότι είδα στη τελευταία φώτο Δήμητρα

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...