Jump to content

Recommended Posts

τισ τελευταιεσ 2 εβδομαδεσ χανω 3-4 ψαρακια ,καθε βδομαδα..παρατηρησα τον clown που εχω και στο στομα του και στα πανω πτερυγια εχει κατι κολλημενα ασπρακια σαν φελιζολ...τι να κανω?τι φταιει?τον τελευταιο καιρο ειχα ανεβασμενο ph...please αμεση βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

τισ τελευταιεσ 2 εβδομαδεσ χανω 3-4 ψαρακια ,καθε βδομαδα..παρατηρησα τον clown που εχω και στο στομα του και στα πανω πτερυγια εχει κατι κολλημενα ασπρακια σαν φελιζολ...τι να κανω?τι φταιει?τον τελευταιο καιρο ειχα ανεβασμενο ph...please αμεση βοηθεια

γεια σου μαρου

καιρο εχουμενα τα πουμε!

σαν βαμβακι ειναι αυτο που βλεπεις?

αν ναι ειναι φουνγκους.

πρεπει να βαλεις φωτο

Link to comment
Share on other sites

δεν φαινεται και πολυ καθαρα αλλα κολλησαν ολα τα ψαρια...φοβαμαι οτι θα ειναι ich...τα χω απο μωρακια και δεν θελω να τα χασω...γενικα κατι συμβαινει,τα φυτα καφετιζουν τα φυλλα τουσ σαν αλγη και το πη ηταν λιγακι ανεβασμενο..πριν λιγο εριξα eSHa 2000 kai exit

post-1581-1178914560_thumb.jpg

post-1581-1178914614_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν φαινεται και πολυ καθαρα αλλα κολλησαν ολα τα ψαρια...φοβαμαι οτι θα ειναι ich...τα χω απο μωρακια και δεν θελω να τα χασω...γενικα κατι συμβαινει,τα φυτα καφετιζουν τα φυλλα τουσ σαν αλγη και το πη ηταν λιγακι ανεβασμενο..πριν λιγο εριξα eSHa 2000 kai exit

μαρου

το βλεπω γιa fugnus

αν επιβεβαιωσουν και αλλοι το καλυτερο ειναι το fungus cure της ΑΡΙ

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ ότι πρόκειται για fungus. Δεν μοιάζει με ick. Θα συνιστούσα να ξεκινήσεις θεραπεία άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...