Jump to content

Σχεδιασμός βιτρινας


Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά! Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα για σχεδιασμό εσωτερικού χώρου κλπ του στυλ σχεδιάζω αυτό 3d κλπ..; δεν ξέρω αν μπορώ να το εξηγήσω και καλά..!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς πρόγραμμα για 3D εκτύπωση δεν γνωρίζω αλλά αν εννοείς τύπου autocad σε δωρεάν υπάρχει το sketchup που δουλεύω εγώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος h2ostories έγραψε:

Αν εννοείς πρόγραμμα για 3D εκτύπωση δεν γνωρίζω αλλά αν εννοείς τύπου autocad σε δωρεάν υπάρχει το sketchup που δουλεύω εγώ πολύ. 

Ναι αλλά αυτό θέλει εκμάθηση μάλλον.. 

Link to comment
Share on other sites

Το sketcup το χρησιμοποιώ και εγώ πολύ. Έχει πολλά tutorials στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θες να κάνεις, αν μπορώ να βοηθήσω; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος h2ostories έγραψε:

Τι ακριβώς θες να κάνεις, αν μπορώ να βοηθήσω; 

Εχω 2 βιτρίνες σκέψου στην μια έχω κάτι box με πράγματα και στην άλλη που είναι πιο μικρή Θέλω κάπως να βάλω 2 box μεγάλα  να δω πως θα είναι το τελικό αποτέλεσμα.. Πώς γίνεται αυτό να το κάνω σε μια φωτογραφία ας πούμε 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρεις μετρήσεις από όλο το έπιπλο αρχικά να το σχεδιάσεις και μετά να σχεδιάσεις τα box και να τα βάλεις όπως θέλεις. Νομίζω πως αν ασχοληθείς λίγο με το πρόγραμμα θα τα καταφέρεις έχει πολύ εύκολα εργαλεία, εγώ ξεκίνησα με απλά κουτάκια και έχω καταλήξει να φτιάχνω την κάτοψη του σπιτιού μου με τοίχους έπιπλα κλπ. Ότι χρειαστείς πες. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος h2ostories έγραψε:

Πρέπει να πάρεις μετρήσεις από όλο το έπιπλο αρχικά να το σχεδιάσεις και μετά να σχεδιάσεις τα box και να τα βάλεις όπως θέλεις. Νομίζω πως αν ασχοληθείς λίγο με το πρόγραμμα θα τα καταφέρεις έχει πολύ εύκολα εργαλεία, εγώ ξεκίνησα με απλά κουτάκια και έχω καταλήξει να φτιάχνω την κάτοψη του σπιτιού μου με τοίχους έπιπλα κλπ. Ότι χρειαστείς πες. 

Καλά μπήκα να το δω ότι μου λες το καταλαβαίνω αλλά πραγματικά δεν το χω

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν είναι πολύ πολύπλοκο το έπιπλο ίσως να μπορώ να στο κάνω αν θες. 

Link to comment
Share on other sites

Τι χρειάζεται να στείλω φωτο  με απλη σχεδιαση  με γραμμες ας πουμε; δρν θελω επιπλο τα box θελω ειναι σχετικα ευκολο

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό είναι οι διαστάσεις(όλες μήκος πάχος κλπ) και μετά ένα σχέδιο με κάποια επεξήγηση σίγουρα θα βοηθούσε. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος h2ostories έγραψε:

Το βασικό είναι οι διαστάσεις(όλες μήκος πάχος κλπ) και μετά ένα σχέδιο με κάποια επεξήγηση σίγουρα θα βοηθούσε. 

Αν μπορούσες να το κάνεις για μένα θα ήμουν υπόχρεος.... να πάω Αποβτο μαγαζί να μετρήσω ότι θες;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...