Jump to content

[ΒΙΝΤΕΟ] Προβλημα με αντανάκλαση - Μονομαχος


Stergios92

Recommended Posts

Και σε μενα η φακή δεν έχει πάει καλά τελικά, όλο και λιγότερη τη βλέπω... τη βάζει και στο στόμα ο μονοάχος και τη φτύνει, ψάχνοντας να δει αν είναι κάτι φαγητό στην επιφάνεια, βλέπω και ένα pond snail που έχω μέσα να κάθεται καμιά φορά από κάτω από τη φακή όπως λέει ο george.. ποιός ξέρει...

Ρωτάς για vegan... δες...
 

 

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

με τι εχει σκαλωσει και τρωει φτυνει τρωει φτυνει ; με την ανουμπια ;

ασε η φακη σε εμενα απλα δεν , εβαλα παλι λιγη απο το διπλα ενα μικρο και δε ξερω πως αξαφανιστηκε !

δε παίρνω χαμπαρι , ωστοσο στο διπλα που εχω επανω ειναι αναποδα καργα πολλα μαυρα σαλιγκαρακια , μαλλον κανουν παρτυ , την τρωνε !

για αυτο και στου μονομαχου που εχω πολλα και ψιλογομαρακια την κατεβαζουν αμασητη .

σκεφτομαι τωρα που θα φτιαξει ο καιρος να βαλω λιγη σε ποτηρια και στον ηλιο καργα , μπας και εκει με την ηρεμια της μεγαλωσει και να βαζω , στο μικρο τουλαχιστον .

 

large.PSX_20200403_152951.jpg.5bc5583c6ff196879a6a897e08a205b2.jpg

αυτο ειναι το μικρο , εχει 4 γκαπακια βρεφη , προσωρινά , θα πανε σε μεγαλο φιλου , μετα θα μεινει με σαλιγκαρακια η και γαριδες , θα το σκεφθω , δεν ειναι για ψαρι τωρα 6 λιτρα πορδη !

εκει στην επιφανεια κατω απο την φακη εχει σαλιγκαρια αναποδα !

την μαμανε και τα γκαπακια , βρηκε μπελα !  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

   

5 minutes ago, george rapp said:

με τι εχει σκαλωσει και τρωει φτυνει τρωει φτυνει ; με την ανουμπια ;

 

Έλα μου ντε... τρώει κάτι από τις ρίζες της ανούμπιας, κάτι μαρς κάνει στα ξύλα και κόβει κομμάτια και τα τρώει... μάλλον είναι το ίδιο πράγμα που βρίσκει είτε στα ξύλα, είτε στις ανούμπιες, κάποια άλγη?, κάποιο ''μπαμπάκι'' που βγάζει το ξύλο?... ποιός ξέρει..

Έγινε επεξεργασία - stratigos24
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@stratigos24 πηρα κατι νεα επιφανειας που ηθελα , τα limnobium leavigatum και λιπασμα, τα εβαλα απογευμα μετα την δουλεια .

οπως εχω πει και εχω παινευτεί (ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ) εχω πολλα σαλιγκαρια τετοια .

φιλε στησανε μπουφε , οσαν χελωνες σε μαρουλι , τα φυτα τα κανανε αλογα !!!!

ποιες φακες ;  αυτες για σνακ .

να λοιπον γιατι το κερατοφυλλο εχει αδυνατισει , να γιατι οι κρυπτοκορινες εχουν τρυπες , να γιατι η φακη αξαφανιζεται σε χρονο μηδεν .

μου καθαριζουν πατο και τζαμια βεβαια .

αλλα ξεκινησα πολεμο .

εβγαλα τα φυτα εξω να τα σώσω , αφαιρεσα ολα τα γομαρια απο πανω και δρομο .

τωρα εστεισα παγιδα με ποτηρι και μαρουλι βρασμενο , καθε μερα θα αφαιρω μεχρι να επελθει ισορροπία , να φυγουν σιγουρα τα μεγαλα ΟΛΑ .

οσο ειναι μικρα σε μεγεθος ψηρας δε κανουν κακο , αλλα μετα τρωνε τα παντα , παρασιτα κανονικα !

πηρα και λιπασμα !!!!!! αυτο μου ελειπε !   

βγαλε τα μεγαλα , θα εχεις σιγουρα και μικρα , βγαλε τα γιατι προκοπή δε θα δεις , ενα μεγαλωσουν θα σου φανε τα παντα .

βαλε παγιδα και δρομο.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...