Jump to content

CLOWNFISH CORAL


Recommended Posts

ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΡΑΛΙΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ (ΣΚΛΗΡΑ)???

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΡΑΛΙΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ (ΣΚΛΗΡΑ)???

Έλα φίλε, γειά σου.

Τί ενυδρείο έχεις? Αν δεν είναι θαλασσινό νερό, να το ξεχάσεις ή τουλάχιστον για την ώρα.

Αν σκέφτεσαι να αποκτήσεις, δώσε πρώτα καλύτερα τα στοιχεία του ενυδρείου για να σε βοηθήσουν περεταίρω οι φίλοι του θαλασσινού.

Τα κοράλια είναι μόνο για τους θαλασσινούς και αυτό το λέω γιατί θα ήταν υπέροχο να είχε κοράλια του γλυκού νερού.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα η απορία σου αλλά μη έχοντας κανένα απολύτως στοιχείο για το ενυδρείο σου δυστυχώς δεν γίνετε να σε βοηθήσουμε.

Δώσε μας πληροφορίες για το ενυδρείο σου…

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορώ να σου πω, προς το παρόν, είναι ότι τα πιο σκληρά κοράλλια είναι τα....μαλακά.

Από εκεί και πέρα, όπως ήδη αναφέρθηκε από τους προηγούμενους, χρειάζονται περισσότερα στοιχεία για το σύστημά σου, για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

Αν καταλαβαίνω καλά από τον τίτλο του θέματος, έχεις κάποιο ενυδρείο με clown και ενδιαφέρεσαι να βάλεις και κάποια κοράλλια. Ή όχι???

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ NANO REEF 60LT. ΜΕ ΔΥΟ ΚΛΟΟΥΝΑΚΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ PINC CLOWNFISH KAI TO ALLO O ΝΕΜΟ ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΗΚΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΛΗΡΑ ΚΟΡΑΛΙΑ ΜΕΣΑ.

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΝΕΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΧΑΛΑΣΑΝΕ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ..! ΤΟ ΝΕΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1ος ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΟΡΑΛΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ.

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΖΕΥΓΑΡΩΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΕΙΔΗ.

Link to comment
Share on other sites

οταν ενοεις ενος χρονου εχεις να κανεις αλλαγη νερου ενα χρονο

Link to comment
Share on other sites

οταν ενοεις νερο ενος χρονου

εχεις να κανεις αλλαγη νερου ενα χρονο

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ 15LT ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΕΝΟΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το καλύτερο, που έχεις να κάνεις, είναι να περιοριστείς στην ανεμώνη και στα δύο κλόουν.

Κατά τη γνώμη μου, αυτά τα είδη είναι αρκετά για ένα 60λιτρο σύστημα και ότι άλλο βάλεις, θα σε χαλάσουν.

Μπορείς να με πληροφορήσεις, ποιες είναι οι τιμές των νιτρικών σου, τι ταΐζεις την ανεμώνη σου, πόσο καιρό την έχεις, με τι βιολογικό σύστημα δουλεύει το ενυδρείο σου, τι κυκλοφορία νερού διαθέτει, τι φωτισμό, skimmer.....

Καμιά φωτογραφία???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...