Jump to content

Νεροχελωνα


Recommended Posts

Καλησπερα
Εχω μια νεροχελωνα 10εκ περιπου 2 ετων και την εχω σε μια δεξαμενη 60χ40χ35 (80 λιτρα) και την εχω βγαλει στην βεραντα για την καλοκαιρινη σεζον οπως καθε χρονο.
Σκεφτομουν τωρα που μεγαλωσε αν θα ηταν καλη ιδεα να την εχω ολο τον χρονο εξω με μια ποιο μεγαλη δεξαμενη γιατι στο σπιτι εχω περιορισμενο χωρο.
θα εχει καποιο θεμα τον χειμωνα; 
Η διατροφη της ειναι ξερες γαριδες,καρπουζι,τονος,λαχανικα πχ μαρουλι,ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο σκέφτομαι μελλοντικά να κάνω, μεχρι τώρα όλο το χρόνο μέσα την έχω σε 360 λ(μικτά)...... για το χειμώνα εγώ σκεφτόμουν για μια  τύπου ''φωλιά-σπηλιά'' στη στεριά με χώμα, φύλλα,ξύλα για προστασία κατά τη χειμερία νάρκη.

Μου έβαλες ιδέες τώρα κυριακάτικα :D καλά καθόμουν ήσυχος.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Και εγώ το ίδιο σκέφτομαι μελλοντικά να κάνω, μεχρι τώρα όλο το χρόνο μέσα την έχω σε 360 λ(μικτά)...... για το χειμώνα εγώ σκεφτόμουν για μια  τύπου ''φωλιά-σπηλιά'' στη στεριά με χώμα, φύλλα,ξύλα για προστασία κατά τη χειμερία νάρκη.

Μου έβαλες ιδέες τώρα κυριακάτικα :D καλά καθόμουν ήσυχος.

Αυτο δεν το ειχα σκεφτει! πολυ ωραια ιδεα! :o

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, τι σκέφτεσαι να κάνεις τελικά με την χελώνα? 1+ χρόνο ακόμα σε παίρνει να την εχεις μέσα πάντως, για να το σχεδιάσεις με την ησυχία σου.

Αν βρεθεί λύση στο θέμα χειμερία νάρκη, όσο πέσει  με το χειμώνα που έχουμε στην Ελλάδα και αν πέσει. τότε τα άλλα θέματα πιστεύω λύνονται εύκολα ή δύσκολα.                                                                                           .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...