Jump to content

Αγαπημένη σας τροφή;


Ancient Gaming

Recommended Posts

Έχω χρυσόψαρα για καμιά 10ρια χρόνια, και έχω κάποιες προτιμήσεις στις τροφές. Αλλά πρώτα θα ήθελα να ακούσω τις δικές σας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Ancient Gaming έγραψε:

Έχω χρυσόψαρα για καμιά 10ρια χρόνια, και έχω κάποιες προτιμήσεις στις τροφές. Αλλά πρώτα θα ήθελα να ακούσω τις δικές σας

Εγώ τους δίνω αυγό (ποσε κρόκο κ ασπράδι) βρασμένο λάχανο καροτακι αρακά ... Εσύ ? Πες καμία ιδέα !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου,

 

Χρυσόψαρα δεν έχω κρατήσει ποτέ, οπότε δεν ξέρω τροφές κατάλληλες για χρυσόψαρα αλλά θα σου πω τις προτίμησεις μου από εταιρείες που παράγουν τροφές για ψάρια

  1. ocean nutrition
  2. tropical
  3. omega one

από κατεψυγμένες ocean nutrition & Stendker έχω δοκιμάσει και είμαι ευχαριστημένος και με τις 2.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμουν πολυ ευχαριστημενος με την tetra και sera οταν ηταν στο ενυδρειο. Τωρα που τα εχω εξω σε λιμνη τους δινω tetra pond fish food 7mm και θα ελεγα οτι ειναι πολη καλη τροφη.+οτι αλλο φανε απο εντομα ,καρκινοειδη ,φυτα , αλγη ...... Τωρα τους δινω την σαλατα τους πιο σπανια ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 50 λεπτά, το μέλος Ancient Gaming έγραψε:

Εγω ειμουν πολυ ευχαριστημενος με την tetra και sera οταν ηταν στο ενυδρειο. Τωρα που τα εχω εξω σε λιμνη τους δινω tetra pond fish food 7mm και θα ελεγα οτι ειναι πολη καλη τροφη.+οτι αλλο φανε απο εντομα ,καρκινοειδη ,φυτα , αλγη ...... Τωρα τους δινω την σαλατα τους πιο σπανια ...

Έντομα ? ?

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

ναι θα φανε κανενα σκαθαρι , καμια μελισσα που η οποια επεσε μεσα στο νερο . Τετοια πραγματα

  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Ancient Gaming έγραψε:

ναι θα φανε κανενα σκαθαρι , καμια μελισσα που η οποια επεσε μεσα στο νερο . Τετοια πραγματα

Πάντα για χρυσόψαρα μιλάμε έτσι ?? Τρώνε τα χρυσόψαρα μέλισσες και σκαθάρια ? Πώς τα καταπίνουν ? ?

  • Confused 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Πόσο μεγάλα είναι; εμενα είναι 20 cm

Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος Ancient Gaming έγραψε:

Πόσο μεγάλα είναι; εμενα είναι 20 cm

Aααα οκ .. εμένα είναι μικρά ακόμη 

7cm

Λέω κ γωωωω ..

?

Εκτός από αυτά που προανέφερα τι άλλο μπορώ να ταισω @Ancient Gaming ?

Για μεγαλύτερη ποικιλία .. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κήπο; μπορείς να τα ταΐσεις μικρά σκουλήκια. Μπορείς γαρίδες για χελώνες νερού . Θα τους έδινα λίγο πολύσπορο, για τις ίνες από τους σπόρους.....  Τους έχω δώσει ακόμα και ψάρι . Λίγο φυσικά .

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Ancient Gaming έγραψε:

Έχεις κήπο; μπορείς να τα ταΐσεις μικρά σκουλήκια. Μπορείς γαρίδες για χελώνες νερού . Θα τους έδινα λίγο πολύσπορο, για τις ίνες από τους σπόρους.....  Τους έχω δώσει ακόμα και ψάρι . Λίγο φυσικά .

Κάτσε κάτσε για το χασα ... 

Κήπο δεν έχω αλλά κ να είχα τι ? Να πιάσω ζωντανά σκουλήκια ? Νοοοοοοοοοοο?

Γαρίδες για χελώνες νερού από petshop έτσι ? Πολυσπορο ψωμί εννοείς ? Κ όλα αυτά (εκτός απ' τα σκουλήκια) τα ψιλοκοβω κ τα μουσκευω πριν σωστά ? 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Το ψωμί ναι. Τις γαρίδες να πάρεις τις μικρότερες για να μπορούν να τις καταπιούν. Αλλά δεν ξέρω πόσο μικρές μπορείς να βρεις. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Ancient Gaming έγραψε:

Το ψωμί ναι. Τις γαρίδες να πάρεις τις μικρότερες για να μπορούν να τις καταπιούν. Αλλά δεν ξέρω πόσο μικρές μπορείς να βρεις. 

Έχω σκουλήκια μονομάχου .. πάνω κάτω το ίδιο δεν είναι ? ?

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2019 at 10:35 ΜΜ, το μέλος Coco2410 έγραψε:

Έχω σκουλήκια μονομάχου .. πάνω κάτω το ίδιο δεν είναι ? ?

Ναι ... Περίπου. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...