Jump to content

Ανθρακας ναι ή όχι?


Recommended Posts

Για τα κοράλλια είναι απαραίτητος, για τα ψάρια όχι? εννοώ συνέχεια μέσα?

O ανθρακας ειναι παντα απαραιτητος στο θαλασσινο ενυδρειο. Ειδικα στο θεμα των κοραλιων ειναι απαραιτητος.

Link to comment
Share on other sites

Η συνεχής χρήση φρέσκου ενεργού άνθρακα, επιβάλλεται σε ενυδρείο reef, και μάλιστα όταν υπάρχουν μαλακά κοράλλια.

Το ίδιο ισχύει και σε καθαρά f/o, όταν υπάρχουν ψάρια με μεγάλες διατροφικές ανάγκες.

Παράλλήλα δεν πρέπει να μας διαφεύγει και η αξία των συστηματικών αλλαγών νερού.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Τι εννοούμε λέγοντας «φρέσκο άνθρακα?» κάθε πότε πρέπει να γίνεται η αλλαγή του ?

Έχω έναν και τρέχει στο φίλτρο μου εδώ και 2 εβδομάδες σε κάλτσα , θέλει αλλαγή?

Και αν είναι εύκολο , πως πάει η αναλογία άνθρακα / λίτρων?

thnx

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοούμε λέγοντας «φρέσκο άνθρακα?» κάθε πότε πρέπει να γίνεται η αλλαγή του ?

Έχω έναν και τρέχει στο φίλτρο μου εδώ και 2 εβδομάδες σε κάλτσα , θέλει αλλαγή?

Και αν είναι εύκολο , πως πάει η αναλογία άνθρακα / λίτρων?

thnx

καθε εταιρια εχει οδηγιες κ διαφορετικη αναλογια απο αλλες, τωρα για την αλλαγη εγω τον αλλαζω καθε μηνα (seachem-matrix carbon)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καθε εταιρια εχει οδηγιες κ διαφορετικη αναλογια απο αλλες, τωρα για την αλλαγη εγω τον αλλαζω καθε μηνα (seachem-matrix carbon)

Ευχαριστώ πόλύ Banik! τον ιδιο εχω και εγώ :( , μαζι με το νερο θα αλλαξω και ανθρακα!

thnx ,

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...