Jump to content

Αγορά από εξωτερικό


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια.. αύριο θα πάω στα Σκόπια (Γευγελή) για μια δουλειά που έχω και σκέφτομαι να πάω σε κανένα πετ σοπ.. ερώτηση:αν αγοράσω κάτι από εκεί θα έχω θέμα στο τελωνείο;

Έγινε επεξεργασία - Νίκος Μπακάλης
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως ναι. Σαν χώρα εκτός ΕΕ ο έλεγχος στο τελωνείο είναι απαραίτητος. Τώρα βέβαια γνωρίζω πως η αγορά της γευγελής γεμίζει από έλληνες ίσως κάποιος από τα πολύ βόρεια μπορέσει να σου πει στα σίγουρα τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Νταξει έλεγχο ας Μ κάνουν τα πράγματα μη πάρουν..δε μιλάω για ζωντανά ψάρια αλλά για αναλώσιμα καμιά τροφή πχ υλικά φίλτρου..

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα έκανα ένα τηλεφώνημα στην αεροπορική εταιρία, ή το τελωνίο ή κάποιον υπεύθυνο τέλος πάντων για να είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Κανένας έλεγχος δεν υπάρχει φίλε μου, ταξιδεύω συχνά και δεν σε σταματάει κάνεις. Παρακαλώ να μην δίνουμε συμβουλές αν δεν γνωρίζουμε καλά το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα να αγοράσεις και να τα περάσεις από το τελωνείο αρκεί να μην είναι ποσότητα (10 φίλτρα) για παράδειγμα εκεί θα έχεις πρόβλημα

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά..πήγα ήρθα κανένας έλεγχος..αλλά δεν είχε και τπτ να πάρω..το μόνο που άξιζε ήταν το κεραμικό βιολογικό υλικό που πήρα που το είχε 3μιςη ευρώ τα 1000gr

Κατά τα άλλα ίδιες οι τιμές..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...