Jump to content

Κρύβεται σε σκοταδια


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Έχω 2 νεροχελωνες κι εγώ. Την μια 5 χρόνια κ την άλλη 2 χρόνια. Τις είχα σε ενυδρείο χωρίς φωτισμο, χωρίς τίποτα ιδιαίτερο. Ομολογώ πως η μεγάλη έχει μεγαλώσει μια χαρά,  έβρισκα φλοιό από καβουκι πρόσφατα κ ανησυχησα Αλλά μου είπαν πως είναι φυσιολογικό. Τώρα κανένα δίμηνο τις έβαλα σε ένα τεράστιο πλαστικο κουτί με πέτρες μέσα κ έναν ειδικό βράχο κ τις έβγαλα μπαλκόνι. Η μεγάλη βγαίνει συνέχεια εξω και κόβει βόλτες στο μπαλκονι.  Αυτό που παρατηρώ κ με ανησυχει είναι πως πάει κ κρύβεται. Δηλαδή.... βγαίνει από το νερό κ πάει κάτω από ένα τελάρο στο μπαλκονι, μπαίνει μέσα στο σπίτι και πάει κάτω από κρεβάτι, γενικά σαν να θέλει να είναι σε σκοταδι. Σαν να μη θέλει να είναι αλλοβσυο νερό. Να ανησυχώ?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στρεσαρισμενη απο το καινουργιο περιβαλλον για αυτο ψαχνει να κρυφτει, το οτι καταφεραν και σου μεγαλωσαν σε εσωτερικο περιβαλλον χωρις φωτισμο δεν σημαινει οτι δεν μειωθηκε η ευδόκιμο διάρκεια ζωής τους, βαλε φωτο απο τις χελωνες ειδικα το καβουκι για να  εχουμε καλυτερη εικονα και το πλαστικο κουτι που λες.

Επισης διαβασε αυτο.....

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...